“У його серці завжди було двоє – Бог і Україна” (музичний сторітелінг до 140-річчя від дня народження Івана Огієнка)

11 травня 2022 р. відбувся музичний сторітелінґ присвячений українському вченому, мовознавцю, лексикографу, педагогу, політичному, громадському й церковному діячу Іванові Огієнку (до 140-річчя від дня народження), чиє ім’я з честю носить наш університет.

Участь у підготовці заходу взяли здобувачі вищої освіти спеціальності Музичне мистецтво та науково-педагогічні працівники кафедри музичного мистецтва К-ПНУ. Ведуча – кандидат мистецтвознавства, доцент Альона Боршуляк, розпочала захід геніальними рядками Івана Огієнка з вірша «Про Україну», які сьогодні, в часи важкої боротьби за свободу та незалежність українського народу від російських загарбників, стали особливо актуальними і які обов’язково стануть пророчими:

І все одно – про Україну…
Про долю щасну, Рідна Мати
Бог охоронить від загину,
Не дасть в кайданах пропадати!
Ти встанеш гордо, Мамо рідна
І зникне геть скорбота чорна,
Бо он гряде зоря побідна, –
Держава вільна та соборна!
Я вірю в Бога – воля лине,
Бо нею повні спраглі груди,
Бо воля – щастя нам єдине
Тому так буде, буде, буде!

З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи К-ПНУ Світлана Миронова. Вона відзначила оригінальність форми проведення заходу, що поєднує художнє слово, музику, історію.

Презентацію про життя та творчу діяльність Івана Огієнка провела магістрантка першого року навчання Катерина Струк; дослідження Івана Огієнка з проблем мови презентувала студентка 2 курсу Катерина Чепела; основні аспекти виховної діяльності Івана Огієнка у своєму виступі розкрила студентка 4 курсу Єлизавета Хоптинська; духовну діяльність Івана Огієнка представила студентка 2 курсу Вікторія Штифлюк.

Презентації студентів та виступ ведучої доповнювались тематичним музичним матеріалом. Прозвучали хорові, вокальні та інструментальні твори. Хор «Мелос» (художній керівник і дириґент доцент Любов Мартинюк) виконав твір «Молитва до Богородиці» (слова Тараса Шевченка, музика Богдана Шиптури); у виконанні тріо бандуристок прозвучав твір «Білим цвітом» на слова Іллі Бердника, музику Володимира Тилика (клас бандури доцента Світлани Чайки).

Цікавою для учасників сторітелінґу стала розповідь ведучої заходу про те, що Митрополит Іларіон (Іван Огієнко), залишив по собі чималу літературну спадщину. Про неозоре коло зацікавлень ученого українська спільнота знала з чуток, які долинали з далеких країв, де великий патріот змушений був жити.

А ось про те, що майбутній священик писав чудові поезії, дізналися зовсім недавно. Пісня «Не питай чого в мене заплакані очі», яка досі вважалася народною, насправді належить перу Івана Огієнка. Її виконала студентка 2 курсу Анастасія Шкварська (клас вокалу професора Майї Печенюк). Пісню «Благання» на слова Володимира Буги (музика Станіслава Городинського) виконала магістрантка 1 курсу Вікторія Зернюк, клас вокалу старшого викладача Тараса Пухальського; у виконанні магістрантки першого року навчання Катерини Струк прозвучала «Токата» Віталія Філіпенка (клас фортепіано доцента Альони Боршуляк).

На завершення музичного сторітелінґу прозвучав давньохристиянський спів – молитва «Kyrie eleison» у виконанні хорової капели «Ясинець» (художній керівник і дириґент старший викладач Марія Кузів).

Кафедра музичного мистецтва