Кваліфікація до чемпіонату Європи-2022 з волейболу серед жіночих команд

З 19 по 21 травня в м. Зелена Гура (Республіка Польща) відбулися кваліфікаційні матчі відбору до чемпіонату Європи з волейболу серед жіночих команд U-21.
До складу молодіжної жіночої збірної України U-21 увійшли здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури К-ПНУ: Анастасія Кучер (група FK1-B21), Лілія Вабіщевич (група FK1-B21), Валерія Якушева (група FKS1-B19), Валентина Воротниченко (група FK1-B20), Світлана Сопочева (група FKS1-B21) та Дарія Ковальчук (група FK1-М21), яка дебютувала в ролі помічника тренера.

19 травня в першому матчі відбору на чемпіонат Європи молодіжна жіноча збірна України перемогла команду Угорщини з рахунком 3:1 (25:15, 20:25, 25:23, 25:23). У третьому сеті суперники мали перевагу – 8:13, але жовто-блакитні з огляду на морально-вольові якості отримали паритет й здобули перемогу в третьому сеті загалом та в матчі зокрема.

20 травня молодіжна жіноча збірна України зустрілася в грі зі збірною Чеської Республіки. Матч тривав 2 години 40 хвилин і завершився перемогою підопічних Юлії Якушевої з рахунком 3:2 (15:25, 25:22, 25:18, 25:20, 15:13). Програючи у п’ятій партії (2:5, 9:12, 11:13), українки змогли змінити перебіг поєдинку і здобути надважливу перемогу.

21 травня молодіжна жіноча збірна України зустрілася зі збірною Польщі. Поєдинок закінчився з рахунком 3:1 на користь господарів турніру (25:16, 13:25, 19:25, 20:25). Незважаючи на поразку, молодіжна збірна України U-21 все-таки змогла кваліфікуватися до основної сітки чемпіонату за кращими показниками серед інших претендентів, які посіли другі місця у своїх групах.

Досягнення українських волейболісток доволі вагоме, адже впродовж останніх трьох років у цій віковій категорії Україна не презентувала свою команду. Фінальний етап чемпіонату Європи – 2022 пройде з 12 по 17 липня 2022 року у двох італійських містах – Черіньолі та Андрії. Вісім команд будуть розділені на дві підгрупи.

Окремо необхідно відзначити Валерію Якушеву – капітана молодіжної збірної України U-21 (група FKS1-B19), яка після закінчення кваліфікаційних матчів вирушає до табору жіночої Національної збірної України з волейболу й у її складі готуватиметься до матчів Золотої ліги (за результатами ХХХІ чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд суперліги Валерія посідає перше місце як кращий бомбардир, здобувши 416 очок (найближча конкурентка – Ганна Кириченко у своєму активі має 258 очок)).

Тісна співпраця в межах профорієнтаційної роботи кафедри спорту і спортивних ігор із волейбольним клубом «Добродій-медуніверситет-ШВСМ» (м. Вінниця), а саме з її головним тренером Юлією Якушевою, значно підвищила рівень спортивних здобутків волейболісток факультету фізичної культури, зокрема і на міжнародному рівні.