Презентація Модуля програми Erasmus+ Жан Моне «Стандарти Європейського союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель»: отримуємо новий досвід, генеруємо перспективні ідеї

15 лютого відбулася презентація Модуля програми Erasmus+ Жан Моне «Стандарти Європейського союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель», що реалізується Дніпровською політехнікою.

Участь у події взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри біології та методики її викладання: доктор біологічних наук, професор Людмила Любінська, кандидат біологічних наук, доцент  Ольга Оптасюк і кандидат біологічних наук, доцент Інна Григорчук.Отримана інформація є надзвичайно важливою і корисною, оскільки викладачі К-ПНУ теж працюють над розробкою проєку в межах програми  Erasmus+ Жан Моне.

Мета проєкту  – логічне поєднання трансферу і обміну прогресивних знань і практик в галузі сучасних екологічних технологій відновлення довкілля, зокрема гірничопромислових територій.

Серед завдань є методологічна робота, внесення обгрунтованих  змін в профілі та навчальні плани дисциплін, які пропонуються для спеціальностей 101 Екологія, 183 Екологічні інженерні технології, 103 Науки про Землю.

У межах запропонованого освітнього модуля ERML («Екологічна реабілітація гірничопромислових земель») впроваджено в навчальний процес НТУ «Дніпровська політехніка» 3 нові дисципліни: «Інноваційні екологічні технології в ЄС та Україні», «Біотехнології в гірництві», «Екологічна безпека грунтів в ЄС та Ураїні».

Магістерські курси, інтегровані в ERML доповнено директивами ЄС та найкращими практиками у сфері екологічної реабілітації земель, уражених гірничодобувною промисловістю.

Людмила Любінська взяла участь в обговоренні Модуля і вказала на актуальності такого модуля для  здобувачів вищої освіти всіх закладів освіти,  працівників національних парків та гірничовидобувних підприємств всієї України.

Кафедра біології та методики її викладання