Круглий стіл «Проблеми соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні»

16 березня відбувся круглий стіл «Проблеми соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні», модератором якого була кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи К-ПНУ.

Концепція круглого столу полягала в обговоренні проблемних питань і пошуку можливостей об’єднати зусилля та ресурси всіх надавачів послуг задля підтримки ВПО.

Зі вступним словом до присутніх звернулися: доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи К-ПНУ Світлана Миронова; кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи Віталій Співак; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Тетяна Опалюк.

У роботі круглого столу взяли участь: радник голови Кам’янець-Подільської районної ради, голова ГО «Національна асоціація соціальних працівників» Яна Мельничук; заступник директора, начальник відділу соціальної роботи Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Гомілко; юрисконсульт ЦСССДМ  Яна Арнаутова; психолог ЦСССДМ Тетяна Заїка; фахівець соціальної роботи ЦСССДМ Вікторія Герасимова; заступник директора Департаменту соціального захисту по роботі з ВПО Вікторія Решотка; голова КП міської організації Товариства Червоного Хреста України Ігор Земсков; заступник голови ТЧХУ Юлія Побережна; фахівець з розвитку організації та волонтерства ТЧХУ Наталія Пасатюк; заступник начальника відділу кар’єрного консультування Кам’янець-Подільської філії Хмельницького ОЦЗ  Віктор Віннічук; голова ГО «Український тил» Олена Герасименко; голова ГО «Кам’янець-Подільський «Ратуша» Світлана Антонецька; керівник відділу фандрайзингу К-ПНУ, кандидат економічних наук Вероніка Буторіна; психолог, арт-терапевт, ведуча груп для ВПО по роботі з дітьми та дорослими, організатор ГО «Зоряний дім StarHouse» Світлана  Онищук; фахівці соціальної сфери м. Дунаївці, м. Кам’янець-Подільського та м.Хотина; здобувачі першого та другого рівня вищої освіти спеціальності 232 Соціальне забезпечення.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання, з якими стикаються ВПО, та алгоритм подальших дій, спрямованих на розвиток взаємодії влади і громадськості щодо захисту прав ВПО. Зокрема, з особливостями соціально-психологічної підтримки ВПО (на прикладі програми «Діти та війна: навчання техніки зцілення») ознайомила присутніх кандидат педагогічних наук, доцент, тренер проєкту «Поруч» Наталія Гевчук.

На завершення круглого столу кандидат психологічних наук, доцент  Наталія Дідик провела для учасників майстерклас «Молитовний візерунок України».

Сподіваємось  на подальшу плідну співпрацю!

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи