«Для мене фронт - це стіл письмовий…»: інтерв’ю професора Валерія Степанкова

«Для мене фронт   це стіл письмовий,  на якому я працюю все життя, досліджуючи історію України»

28 березня відзначають Всесвітній день історика. До цього дня на ютуб-каналі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника вийшло  інтерв’ю із Валерієм Степанковим, доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри всесвітньої історії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; дослідником проблеми Української революції XVII століття.

Інтерв’юер: Сергій Калуцький, кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Валерій Степанович розповів про свій шлях до фаху історика, про те, скільки років уже в історичній науці і чи мріяв з дитинства стати професійним істориком, про перші кроки в науці тощо.

Професор поділився спогадами із часів написання наукових досліджень, зазначив напрями цих досліджень; розповів про захоплення проблематикою епохи визвольних змагань українського народу середині ХVII століття, історичні події того часу; назвав відомих  українських і зарубіжних особистостей, яких вважає талановитими, чиї методологічні погляди йому імпонують, а також виокремив власні методологочіні позиції.

Він окреслив трагічний шлях боротьби українців за свою незалежність, формування української нації.

Разом із інтерв’юером обговорили актуальні питання, а саме чому сторія України зникає із ЗНО та не є обов’язковим курсом, штучний інтелект, етичні викики, які постануть перед людством найближчим часом.

Валерій Степанович зауважив, що потрібно мати внутрішнє покликання для того, щоб стати справжнім науковцем, наголосив на тому, що своєю працею прагнув пролити світло на історичне минуле українського народу, щоб люди не забували, яким шляхом йшли і як здобували свою незалежінсть.