Кальки, які засмічують нашу мову: як удосконалювали мовлення на черговій зустрічі учасників мовного клубу

В кінці кінців, брючний костюм, виключення, ряд заходів – неповний перелік ненормативних висловів, про які говорили на черговій зустрічі для всіх охочих удосконалити українське мовлення.

Консультацію провела кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови Зореслава Шевчук. Активне обговорення викликало питання щодо вживання паралельних варіантів закінчень слів у давальному відмінку: -ові, -еві або -у, -ю (наприклад, директорові/директору, хлопцеві/хлопцю).

Не менш цікавими були міркування щодо використання фемінітивів у повсякденному спілкуванні та в мові ділових паперів.

Присутні на занятті вправувались у перекладі текстів, активно поповнювали свої словники новими словами.

Дякуємо за бажання самовдосконалюватись і популяризувати українську!

Кафедра української мови