«Молоді дослідники – природі Поділля»: студенти К-ПНУ взяли участь у ІХ Регіональній молодіжній науково-практичній конференції

19 квітня відбулась ІХ Регіональна молодіжна науково-практична конференція «Молоді дослідники – природі Поділля», присвячена Дню захисту довкілля.

Організатори конференції: НПП «Подільські Товтри» та природничо-економічний факультет Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

На заході було представлено 31 наукову роботу за такими напрямами:

1. Історія природничих досліджень на території НПП «Подільські Товтри»;
  2. Дослідження біорізноманіття Поділля;
  3. Проблеми екології, охорони природи, збалансованого природокористування Поділля;
  4. Геохімічні та геолого-географічні дослідження;
  5. Ландшафтно-рекреаційний потенціал Поділля та суміжних територій;
  6. Екологічна освіта, виховання та культура.

Зі вступним словом до учасників конфренції звернулись: директор НПП Руслан Якубаш, науково-педагогічні працівники К-ПНУ: декан природничо-економічного факультету, кандидат економічних наук,  доцент кафедри економіки підприємства Іван Семенець; завідувач кафедри біології та методики її викладання, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Казанішена; завідувач кафедри екології, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Любинський; доктор біологічних наук, професор кафедри біології та методики її викладання Людмила Любінська; кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії та методики її викладання Ігор Касіяник.

К-ПНУ представляли студенти:

• Вікторія Максимчук — «Екобіологічна характеристика синиці великої (Parus major) в умовах с. Межиріч Рівненського району Рівненської області» (науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Микола Матвєєв);
  • Олександра Біріх— «Видовий склад птахів міських агробіотопів» (науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Микола Матвєєв).
  • Вікторія Худик— «Екскурсія в умовах Кам’янця-Подільського – як форма організації екологічного виховання учнів» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Казанішена);
  • Юрій Іванов — «Забруднення радіоактивними елементами вищих водяних рослин водойм Поділля, як наслідок аварії ЧАЕС»(науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Любинський);
  • Світлана Натальська— «Аналіз впливу безпритульних тварин на урбоекосистему м. Кам’янця-Подільського» (науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Іван Федорчук);
  • Максим Трембовецький — «Еколого-економічна оцінка Сатанівської рекреаційної зони НПП «Подільські Товтри»(науковий керівник –  доктор педагогічних наук, доцент Оксана Семерня).

Природничо-економічний факультет
Національний природний парк «Подільські Товтри»