«Стратегічна екологічна оцінка: основні положення, практичні кейси»: гостьова лекція професора Наталії Міронової

19 квітня  відбулася гостьова лекція «Стратегічна екологічна оцінка: основні положення, практичні кейси» для студентів природничо-економічного факультету спеціальності 101 Екологія.

Лектор – Наталія Міронова, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.

СЕО – це систематичний процес виявлення ймовірних екологічних наслідків пропонованих стратегій, планів і програм та їх урахування під час прийняття рішень щодо цих стратегій, планів і програм. Мета СЕО – сприяння врахуванню екологічних міркувань у процесі підготовки та прийняття планів і програм з метою забезпечення високого рівня охорони довкілля і сприяння збалансованому (сталому) розвитку.

Основні аспекти, які були відображенні під час лекції:

– концепція ОВНС та її запровадження;

– законодавчі засади СЕО в Україні;

– основні принципи реалізації СЕО;

– учасники (суб’єкти) СЕО;

– етапи СЕО;

– зміст заяви про визначення обсягу СЕО;

– звіт про СЕО;

– обговорення звіту про СЕО;

– моніторинг наслідків виконання документа державного планування;

– практичні аспекти складання звіту СЕО.

Щира подяка від здобувачів та викладацького складу природничо-економічного факультету, кафедри екології Університету Огієнка спікеру за цікаву, змістовну, практично орієнтовану, інформативну лекцію.

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Кафедра екології