18-19 травня 2023 року на базі К-ПНУ (м. Камʼянець-Подільський, вул. Огієнка, 61) відбудеться ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільні трансформації на Поділлі наприкінці XVIII – на початку ХХ ст.», присвячена 70-річчю від Дня народження академіка НАН ВО України, доктора історичних паук, професора, багаторічного проректора з наукової роботи та завідувача кафедри історії України Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Анатолія Григоровича Філінюка.

Співорганізатором конференції є Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник.

Робота конференції планується за такими напрямами:

– Життєвий та професійний шлях ювіляра;

– Проблеми вивчення та осмислення історії України кінця XVIII – початку ХХ ст. на сучасній методологічній основі;

– Джерелознавчі та історіографічні аспекти історії України та краю;

– Соціально-демографічні та етнічно-національні процеси на теренах Поділля;

– Церковно-релігійне життя регіону;

– Економічний розвиток Поділля. Торгівля. Промисловість;

– Культурно-освітній розвиток Подільської губернії;

– Зміни в системі влади та самоврядування. Політичний розвиток регіону;

– Україна та її регіони в умовах інкорпорації до складу російської імперії;

– Повсякдення подолян. Ментальність. Розвиток національної свідомості краян;

– Медицина та охорона здоровʼя на Поділлі в історичній ретроспективі;

– Військова присутність як чинник суспільного життя на Поділлі;

– Персоналії.

Для участі у роботі конференції необхідно подати оргкомітету такі дані:

– місце роботи чи навчання, посада, науковий ступінь, вчене звання, номер телефону; форма участі у конференції: виступити з доповіддю (до 15 хв.), виступити з повідомленням (до 5 хв.), взяти участь як слухач, опублікувати тези доповіді (заочна участь).

Участь у конференції безкоштовна.

Заявки потрібно подати до 28 квітня 2023 року.

Із детальнішою інформацією та зразками можна ознайомитися за покликанням.

Відділ наукової роботи