XV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті»

11 травня на природничо-економічному факультеті К-ПНУ відбулася XV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті».

Співорганізаторами заходу виступили заклади вищої освіти, наукові установи: ДУ «Інститут економіки і прогнозування НАН України», Інститут економіки промисловості, Хмельницький національний університет, Комратський державний університет, Державний економічний університет в Познані, НПП «Подільські Товтри».

У конференції взяли участь понад 70 представників української й іноземної наукової спільноти (Молдова, Польща, Словаччина), працівники сфери освіти, фахівці-практики.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Світлана Миронова, а також кандидат економічних наук, доцент, декан природничо-економічного факультету Іван Семенець.

Модератор конференції -доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства Наталія Мазур.

Під час онлайнового засідання українські та іноземні науковці, вчені-економісти поділилися власними дослідницькими напрацюваннями, що охопили актуальну і цікаву тематику: кандидат економічних наук (ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України») Ігор Макаренко виступив із доповіддю «Наукоцентричність: інноваційні пріоритети економічного розвитку в умовах воєнної агресії»; доктор економічних наук (Інститут економіки промисловості НАН України) Юрій Харазішвілі представив тему дослідження: «Інноваційний внесок: економічне зростання, економічний розвиток, інноваційне табло»; кандидата технічних наук (ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України») Сергій Бублик висвітлив питання цифрового моніторингу наукової спрямованості нормативно-правових актів.

Низка доповідей була присвячена тематиці розвитку України в умовах війни та повоєнного відновлення: аспірантка Інституту економіки промисловості НАН України Оксана Бойко представила дослідження на тему: «Наповненість екологічного рюкзака як характеристика експорту української металопродукції»; кандидат економічних наук (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») Наталія Гахович розкрила питання стратегічного планування повоєнного відновлення промисловості України на принципах зеленого розвитку; доктор економічних наук (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») Оксана Кушніренко доповіла про імплементацію європейських засад в стратегічному плануванні повоєнного відновлення України; кандидат економічних наук  (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») Тетяна Сливка презентувала доповідь на тему: «Історичний досвід повоєнного відновлення економіки Німеччини в контексті діяльності великих корпорацій».

Своїми знаннями та досвідом із присутніми поділилися й іноземні гості: професор Державного економічного університету в Познані (Польща) Grzegorz Wojtkowiak представив доповідь на тему «Are Millennials and Z generation socially responsible managers; докторантка Словацького університету сільського господарства Monika Moravanská презентувала результати дослідження «Motivation table as a tool for leading people – case of Slovakia». Інші учасники долучилися до обговорення виступів у межах дискусії.

Конференція пройшла в атмосфері жвавого наукового спілкування та диспуту. Щиро дякуємо учасникам за проявлений інтерес та участь у заході. Висловлюємо щирі сподівання на подальшу співпрацю!

Природничо-економічний факультет