Поїздка студентів-істориків до Чернівців

Студенти історичного факультету в черговий раз проводять вихідні з користю!

28 жовтня 2023 року відбулась поїздка до Чернівців, де студенти відвідали Чернівецький обласний музей народної архітектури та побут (Skansen) або просто музей під відкритим небом, прогулялись мальовничими вуличками міста, завітали до музею Ольги Кобилянської та побували на екскурсії у резиденції митрополитів Буковини і Далмації (пам’ятка архітектури другої половини ХІХ ст..), а сьогодні це Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Враження здобувачів вищої освіти:«Мені дуже сподобалася поїздка. Я дізналася багато нового про Ольгу Кобилянську. Було цікаво подивитися як жили раніше люди. Також була дуже рада відвідати Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Дуже дякую за цю поїздку» (Софія Голован, група istP-B23);

«Від поїздки в мене залишилось чудове враження. Музей під відкритим небом чудово продемонстрував побут та давні житла Буковини. Подальша прогулянка містом вразила своєю неповторною архітектурою та унікальними пам’ятками. У музеї Ольги Кобилянської я дізнався багато цікавих деталей про відому українську письменницю. Екскурсія університетом була не менш цікавою: колишня резиденція митрополитів зустріла нас величною архітектурою та пишними залами. Я чудово провів час та побачив багато цікавого» (Максим Баженов, група istA1-B23);

«Мені дуже сподобалася екскурсія до Чернівців. Я дізнався багато різних цікавинок про історію, архітектуру та життя міста зараз. Мене найбільш вразив головний корпус університету, який є цілим архітектурним ансамблем з вишуканим оздобленням як ззовні, так і зсередини» (Савелій Грига, istA1-B22);

«28 жовтня ми відвідали Чернівці, що вразили своєю неповторною архітектурою. Поїздка була неймовірна і склала чудове враження про саме місто. Екскурсовод ознайомила нас з історією Буковини та її “столиці”. Чернівецький обласний музей архітектури та побуту, у якому просто неба відтворене стародавнє буковинське село, де можна ознайомитися з експозицією, що включає близько 35 споруд різних районів та етнографічних груп, перевезених із куточків області й відтворених у первісному вигляді з відповідним природним оточенням. Також ми відвідали музей Ольги Кобилянської, дізнались багато фактів з її життя. Настільки емоційна розповідь змусила знову звернутись до творчості письменниці: прочитати твори про жінок та задуматись про їхню роль в суспільстві кінця ХІХ – початку ХХ ст. Наприкінці поїздки ми побували в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, який вразив своєю величчю, використанням червоної теракоти, різьбленого каміння, а також черепиці 4 кольорів архітектор зумів спорудити шедевр світового рівня» (Катерина Грищук, група istA1-B22).

Висловлюємо слова подяки за супровід викладачу Діані Яблонській та за сприяння в організації подорожі профкому студентів, аспірантів та докторантів К-ПНУ.

Юлія Лисецька,
студентка спеціальності 032 Історія та археологія