«Актуальні питання забезпечення якості вищої освіти: особливості постакредитаційного моніторингу»: методичний семінар від заступниці Голови НАЗЯВО Олени Єременко

03 квітня до Університету Огієнка завітали заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олена Єременко та експерт НАЗЯВО, аспірант Київського національного університету технологій і дизайну Володимир Ничеглод. Варто зазначити, що пані Олена є випускницею філологічного факультету К-ПНУ 1992 року.

У заході взяли участь гаранти освітніх програм спеціальностей університету, науково-педагогічний колектив і ректорат університету, представники студентського самоврядування, а також стейкголдери К-ПНУ.

Олена Єременко провела  методичний семінар на тему: «Актуальні питання забезпечення якості вищої освіти: особливості постакредитаційного моніторингу».

Із вітальним словом виступив перший проректор К-ПНУ Володимир Дубінський, який зазначив, що основними завданнями вищої освіти є створення безпекових умов для організації освітнього процесу і покращення  якості вищої освіти та якості освітньої діяльності, а в контексті цього важливою є співпраця з експертами.

Пані Олена поінформувала про особливості постакредитаційного моніторингу, зокрема звернула увагу присутніх на стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG 15), висловила рекомендації щодо внутрішнього і зовнішнього забезпечення якості, окреслила принципи забезпечення якості, результати пілотного впровадження постакредитаційного моніторингу тощо.

Учасники зустрічі обговорили основні кроки самооцінювання освітньої програми для експериментального постакредитаційного моніторингу.

Після виступу Олени Володимирівни відбулася жвава дискусія між учасниками семінару, зокрема обговорили дотримання рекомендацій щодо застосування критеріїв оцінювання якості освітньої програми, перспективи запровадження постакредитаційного моніторингу, питання академічної доброчесності тощо.

Дякуємо Олені Володимирівні за практичні рекомендації і побажання в якісній організації освітнього процесу!