Участь у ХVІ Регіональній науково-практичній конференції «Молоді дослідники – природі Поділля»

25 квітня викладачі і здобувачі вищої освіти кафедри біології та екології К-ПНУ взяли участь у ХVІ Регіональній науково-практичній конференції «Молоді дослідники – природі Поділля». Робота конференції проходила в трьох секціях – «Дослідження біорізноманіття Поділля», «Проблеми екології, охорони природи, збалансованого природокористування Поділля» і «Ландшафтно-рекреаційний потенціал Поділля та суміжних територій».

Цьогоріч у конференції взяло участь близько 30 здобувачів  закладів загальної середньої освіти, закладів позашкільної освіти і закладів вищої освіти. Студентські й учнівські роботи оцінювали окремо.

Серед членів журі були представники кафедри: кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри біолології та екології Наталія Казанішена та доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Любинський.

Здобувачі освіти К-ПНУ доповідали на різноманітні актуальні теми, зокрема про:

• гідроелектростанції – як альтернативне джерело енергії (Оксана Мойсюк, спеціальність 101 Екологія, науковий керівник – професор Олександр Любинський) – 1 місце;
  • екологічні проблеми ґрунтів (Назар Ковалик, спеціальність 101 Екологія, науковий керівник – професор Олександр Любинський) – 2 місце;
  • аналіз Горобцеподібних зоологічної колекції К-ПНУ (Вікторія Слива, спеціальність 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Микола Матвєєв) – 3 місце;
  • біорізноманіття Поділля та проблеми його збереження (Олександра Данчук, спеціальність 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), науковий керівник – кандидат біологічних наук, старший викладач Валентина Колодій).

Наші учасники продемонстрували найкращі результати. За результатами конференції отримали дипломи й сертифікати.

Зазначимо, що цьогоріч науково-педагогічні працівники кафедри біології та екології стали науковими керівниками не лише здобувачів освіти К-ПНУ, а також керували науковими роботами здобувачів освіти ліцеїв міста Кам’янця-Подільського. Це кандидат біологічних наук Інна Григорчук і кандидат біологічних наук Наталія Рубановська.

Щиро вдячні всім учасникам конференції! Свою любов до природи рідного краю можна виявляти по-різному: не смітити, насаджувати дерева та доглядати за тваринами чи досліджувати природу і своїми науковиими здобутками сприяти її збереженню та процвітанню.

Кафедра біології та екології