Олена Горбач – випускниця факультету української філології 2005 року за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та англійська мова і література»; кваліфікація: вчитель української мови та літератури і англійської мови та зарубіжної літератури. Кандидат філологічних наук (2017 рік).
- Що спонукало Вас обрати факультет української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?
Змалечку мріяла лише про одну професію – учитель. Розуміння того, що без знання рідної мови, ти не оволодієш іноземною, спонукало вибрати ту спеціальність, де вивчалися б дві мови: українська та англійська.
- Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’яталися роки навчання на факультеті? Кого із викладачів згадуєте? Згадуючи студентські роки, за чим жалкуєте? Спілкуєтеся зі своїми одногрупниками?
2 УА група була чудовою, неординарною командою. Я завжди слідкую за життєвими подіями кожного одногрупника, який є в соціальних мережах. Підтримую зв’язок онлайн та офлайн, намагаюсь не пропускати зустрічі випускників, до речі, 2025 року в нас 20-тиріччя після закінчення універу.
Нашими друзями стали викладачі. Це ті особистості, які магнітом затягнули мене у свій світ викладання, які показали, що їхня справа наповнена любов’ю до студентів та свого предмета, які приєднали мене до когорти науковців. Своїм власним прикладом вони дали мені поштовх до написання дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук. Особлива подяка моєму науковому керівнику, доктору педагогічних наук, доценту кафедри української мови А. С. Попович.
- Де Ви зараз працюєте? Що входить в коло Ваших обов’язків? Вам подобається робота? Чим запам’яталися перші дні роботи?
Із 2005 року працюю вчителем англійської мови в Летавському ліцеї Чемеровецької територіальної громади Кам’янець-Подільського району. Також, оскільки маю ще додаткову спеціальність, працюю практичним психологом у цьому ж навчальному закладі. Варто зауважити, що я є координатором вчителів англійської мови Чемеровецької територіальної громади, їхнім наставником і порадником. Я – член журі Малої академії наук (секція «Філологія»).
- Що Вам допомагає у роботі? У чому черпаєте сили, натхнення? Які цікаві проєкти виконували? Чи маєте час на відпочинок?
У моїй роботі натхнення – це командна робота, де вчитель, учні, батьки – єдине ціле. Необхідно зрозуміти, що вчитель не повинен боятися змінюватися. Дуже важливо також не боятися виходити із зони комфорту.
З учнями виконували велику кількість цікавих проєктів, однак зараз, на мою думку, актуальна волонтерська діяльність, тому залучаю учнів до таких проєктів.
Вважаю, що відпочинок – це необхідність, щоб не було вигорання та зниження ефективності праці. Ціную кожну вільну хвилинку, яку в основному проводжу із сім’єю.
- У чому секрет Вашого успіху? Які плани на майбутнє?
Секрет мого успіху – це сім’я. Кожен член моєї родини виконує унікальну роль в моєму житті. Їхня підтримка та віра завжди надає мені крила.
На жаль, в умовах війни конкретних планів на майбутнє на маю. Живу тут і зараз. Мрію про мир і перемогу України.
- Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?
Уміння ставити конкретні цілі – це як і мистецтво, так і наполеглива праця. Від успішного планування часу залежить якість засвоєного матеріалу. Тому основи тайм-менеджменту незамінні в процесі навчання у закладі вищої освіти, адже важливо навчитися все робити сьогодні й адаптувати зроблене завтра.
- Які Ваші побажання alma-mater?
Дякую, alma-mater, що навчила мене любити свою професію, обожнювати дітей, а в педагогічній справі без любові й самовіддачі не обійтися. Бажаю процвітання та вдячних студентів!
Пресцентр