День: 20.02.2025

Співпраця К-ПНУ з Університетом третього віку ТЦСО (НСП) «Турбота» Кам’янець-Подільскої міської ради триває

19 лютого в К-ПНУ доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української мови Наталія Коваленко та доктор філологічних наук, директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики Борис Коваленко провели заняття для слухачів Університету третього віку ТЦСО (НСП) «Турбота» Кам’янець-Подільської міської ради.

Наталія Дмитрівна розповіла слухачам про фразеологізми, прислів’я та приказки української мови, їхнє походження та значення, продемонструвала словники, поділилася власним досвідом укладання «Фразеологічного словника подільських і суміжних говірок». Професор звернула увагу на те, як фразеологізми відображають культуру, побут і світогляд українців, а також як вони змінюються з плином часу.

Читати далі

Історія успіху випускника К-ПНУ

Катерина Хомовська – випускниця факультету фізичної культури 2022 року спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», асистент кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання.

Моє покликання та університет: шлях до успішної кар’єри фізичного терапевта

1.Що спонукало Вас обрати факультет фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

Сьогодні, озираючись назад, я з великою вдячністю згадую роки навчання в цьому чудовому закладі, який став для мене не просто місцем здобуття знань, а й другим домом. Вибір професії фізичного терапевта був для мене свідомим рішенням. Я завжди прагнула допомагати людям, покращувати їхнє здоров’я та якість життя. І саме в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка я знайшла все необхідне для реалізації своєї мрії.

2. Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’яталися роки навчання на факультеті? 

Навчання в університеті було насиченим і цікавим. Викладачі, досвідчені фахівці у своїй галузі, не лише передавали нам теоретичні знання, але й ділилися своїм практичним досвідом. Завдяки цьому ми отримали глибокі знання з анатомії, фізіології, патології та інших дисциплін, необхідних для роботи фізичного терапевта.

Окрім теоретичних знань, університет надавав нам безліч можливостей для практичного навчання. Ми проходили практику в провідних медичних закладах міста, де мали змогу застосовувати здобуті знання на практиці, спілкуватися з пацієнтами та набиратися досвіду. Також, університет організовував для нас різноманітні наукові конференції, семінари та майстеркласи, що дозволяло нам бути в курсі останніх досягнень у галузі фізичної терапії.

3. Де Ви зараз працюєте? Що входить в коло Ваших обов’язків? Вам подобається робота? Чим запам’яталися перші дні роботи?

Сформовані в університеті компетентності стали надійним фундаментом для моєї подальшої професійної діяльності. Сьогодні я працюю фізичним терапевтом у реабілітаційному відділенні, де допомагаю пацієнтам відновлюватися після травм, захворювань та операцій. Знання, навички та вміння, здобуті в університеті, дозволяють мені ефективно проводити лікувально-реабілітаційні заходи, досягати значних результатів у роботі з пацієнтами та приносити їм користь.

4. Які Ваші побажання alma-mater?

Я впевнена, що вибір Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка був одним із найкращих рішень у моєму житті. Якщо ви мрієте стати фізичним терапевтом і допомагати людям, я щиро рекомендую вам обрати саме цей університет. Тут ви отримаєте не лише якісну освіту, але й знайдете друзів, наставників та отримаєте незабутні враження!

Пресцентр

«Вірші моєї душі»: відбулася презентація поезій Ірини Ілько

19 лютого 2025 року в Молодіжному центрі Кам’янця-Подільського відбулася презентація віршів Ірини Ілько, здобувачки 3 курсу педагогічного факультету К-ПНУ спеціальності Початкова освіта.

Читати далі

Вітаємо учасників міжнародної академічної мобільності!

На факультеті іноземної філології відбувся черговий відбір учасників міжнародного проєкту «Ukraine digital: Studienerfolg in den Krisenzeiten sichern» (за підтримки DAAD). 

Упродовж трьох місяців (квітень-червень 2025 року) учасники відвідуватимуть заняття разом із інтернаціональними студентами в Гіссенському університеті імені Юстуса Лібіха, працюватимуть на віртуальній платформі і спільно готуватимуть проєкти. За підсумками співбесіди 7 здобувачів вищої освіти стали учасниками міжнародної академічної мобільності за дистанційним способом реалізації та будуть представляти Університет Огієнка на міжнародному рівні.

Читати далі