Викладач К-ПНУ Іван Гуцул вдруге об’єднав художників України на пленері «Лавандова мрія – 2026»

Викладач К-ПНУ Іван Гуцул вдруге об’єднав художників України на пленері «Лавандова мрія – 2026»

28 липня 2026 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відбулося урочисте відкриття виставки, що презентує творчі результати Всеукраїнського пленеру-практикуму «Лавандова мрія – 2026».

Упродовж двох тижнів 23 художники з Буковини, Прикарпаття, Закарпаття, Києва, Одеси та Харкова працювали над створенням живописних творів на лавандових полях села Білівці та біля історико-культурних пам’яток Хотинщини. Натхненням для митців стали мальовничі краєвиди, неповторна атмосфера літа та архітектурна спадщина краю.

Ініціатором й організатором мистецького проєкту вже другий рік поспіль є Іван Гуцул, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, член Національної спілки художників України.

За підсумками пленеру створено виставкову експозицію, до якої увійшли 44 живописні роботи. Кожне полотно є художнім осмисленням краси української природи, передає особливості світла, кольору та настрою, зафіксованих безпосередньо під час роботи просто неба. Представлені твори демонструють різноманітність творчих підходів авторів і водночас об’єднані любов’ю до українського пейзажу та прагненням зберегти його неповторність засобами образотворчого мистецтва.

Виставка триватиме до 10 серпня, тож усі охочі мають нагоду ознайомитися з роботами митців та відчути атмосферу літнього пленеру. Після завершення експонування в музеї виставку буде представлено в Києві, де її зможе побачити ширше коло поціновувачів мистецтва.

Вітаємо Івана Андрійовича з успішною реалізацією творчого проєкту та бажаємо нових мистецьких ініціатив, які популяризують українське образотворче мистецтво.

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва