Категорія: Інформація

Світ поетичного слова

Поезія… Що це? Натхнення, необхідне кожному з нас, настрій, який хочеться виразити словами, потреба сьогодення, що проситься в рядок?… А може, це стан душі, чи розмаїття почуттів, які переповнюють наше єство й жадають вилитися на папері мелодією звуків?

У новій рубриці «Світ поетичного слова» ми публікуватимемо авторські поезії викладачів, студентів, працівників та випускників вишу.

Юлія Типусяк, магістрантка 1 курсу факультету української філології та журналістики

* * *

Моя карамельноока, кучерява осінь

Здіймає пожовкле листя й лізе, куди не просять.

Вповзає в мої легені п’янким і терпким ароматом

Своїх перестиглих яблук і грон винограду.

Хода в неї непомітна, тихесенько човгають капці,

Й під носа вона щось бурмоче, неначе столітня бабця.

Її золотава світлість танцює з холодним вітром,

Вмивається грозами-зливами, сміється щедрим сміхом.

І їй, усіма оспіваній, одягнутій в жовте листя,

Так добре блукати в садах імлистих,

Мого серця торкатися холодними пальцями,

Мрійливо кружляти туманними вальсами.

Читати далі

Успішний захист дисертації!

Вітаємо Світлану Анатоліївну Михальську, доцента кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти, з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія (тема дисертації: “Психологія мовленнєвої поведінки дитини 5-7 року життя”).

Бажаємо Світлані Анатоліївні подальших успіхів і досягнень у науковій та професійній діяльності!

Ректорат

Увага! Конкурс!

15 листопада стартував перший етап Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт на тему Революції Гідності в межах проєкту “Відзнака імені Сергія Кемського”

Прийматимуть заявки для участі в конкурсі до до 3 січня 2021 року.  Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися в Положенні про третій Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції гідності  за покликанням.

Подати заявку з темою дослідження, анотацію, інформацію про автора можна тут.

Акредитація спеціальності 016 Спеціальна освіта онлайн

23 – 25 листопада 2020 р. в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка буде проведення акредитаційної експертизи ОНП «Спеціальна освіта» третього рівня вищої освіти (доктор філософії), за спеціальністю 016 Спеціальна освіта з використанням технічних засобів відеозв’язку.

Читати далі

ЯК УСПІШНО СКЛАСТИ СЕСІЮ: ПОРАДИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

Період сесії характерний надмірним хвилюванням серед студентства, унаслідок чого збільшується дратівливість і виникає постійне психологічне напруження. Cаме хвилювання є найбільшою проблемою в цій ситуації. Коли людина відчуває страх, виділяється гормон, який впливає на пам’ять. Це може бути причиною того, що інколи студенти на іспитах забувають вивчений матеріал, і лише навички емоційної саморегуляції можуть «вирівняти» ситуацію. Щоб змінити свій стан на екзамені від тривоги до впевненості пропонуємо чітко сформувати для себе план дій і певні тренінгові вправи для зняття стресу перед тестуванням.

Читати далі

Відбулось чергове засідання комісії з питань академічної доброчесності

18 листопада 2020 року відбулось чергове засідання комісії з питань академічної доброчесності, під час якого було підбито підсумки про проведені заходи з популяризації академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу університету впродовж вересня-листопада поточного року. Голова комісії, професор Наталія Мазур повідомила про відкриті бесіди, які проводили члени комісії та науково-педагогічні працівники кафедр зі студентами ОС «бакалавр» і «магістр». Крім того, студентам було продемонстровано презентацію «Академічна доброчесність в інституційній практиці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка» і відеоролик «Будь доброчесним. Навчайся гідно та відповідально», який підготували студенти педагогічного факультету.

Читати далі

У пошуках мудрословів рідного краю

Що таїть у собі віковічна мудрість нашого рідного краю – народні паремії, які пройшли горнило віків і не втратили своєї життєдайної енергетики? Чимало дослідників намагається дати відповідь на це запитання. Їх дослідження проходять крізь усі етапи: від труднощів польових досліджень  до класифікації та описовості досліджуваного матеріалу. І як важливо, коли поряд із тобою завжди знаходиться науковець, котрий своїм прикладом, ініціативою може надихнути на нові, але такі важливі маленькі відкриття.

Читати далі

Якість підготовки здобувачів вищої освіти підтверджено!

На черговому засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти дві освітні програми третього (освітньо-наукового) рівня (PhD) зі спеціальностей 011 Науки про освіту та 032 Історія та археологія за рішенням експертів закладів вищої освіти України, членів Галузевої експертної ради та членів Національного агентства успішно акредитовано. Приємно, що потужний науково-педагогічний склад кафедр педагогіки та управління навчальним закладом (завідувач – професор Ірина Кучинська) та історії України (завідувач – професор Анатолій Філінюк) належно оцінений незалежним, високопрофесійним експертним співтовариством.

Щиро вітаємо гарантів освітніх програм і викладачів із успішним проходженням акредитації!

Підписано меморандум про співпрацю між Університетом Огієнка та ГС «Професійна асоціація екологів України»

З метою реалізації напрямків співробітництва щодо обміну досвідом із провадження правової, освітньої та наукової діяльності у сфері прикладної екології  між Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка в особі ректора Сергія Копилова та ГС «Професійна асоціація екологів України» в особі Президента Людмили Циганок підписано меморандум про співпрацю.

Читати далі

Форум «Людський капітал: Новий порядок денний»

Підтримуючи проголошені резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 25 вересня 2015 року № 70/1 глобальні цілі сталого розвитку до 2030 р. та результати їх адаптації з урахуванням специфіки розвитку України, викладені у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна», Президент України Володимир Зеленський в указі Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року постановив дотримуватися «забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх».

Читати далі