Категорія: Наука

  Стипендіальна програма від уряду Польщі «Studium Europy wschodniej»

  Рішенням конкурсної комісії Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету аспірант кафедри всесвітньої історії Дмитро Бабюк (науковий керівник Сергій Копилов, доктор історичних наук, професор, ректор) проходив десятимісячне наукове стажування в одному з наших партнерських ЗВО – Жешувському університеті (https://www.ur.edu.pl/). Воно відбувалося в межах стипендіальної програми уряду Республіки Польща для молодих науковців. Дмитро Бабюк розповідає про своє стажування та ділиться враженнями.

  Читати далі

  Наукові збірники університету внесено до переліку фахових видань України

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1643 затверджено оновлений перелік наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

  Читати далі

  Науковий форум до 100-річчя “Кам’янецької доби” Директорії УНР

  На початку червня 2019 року в приміщенні Ратуші відбувся регіональний науково-практичний симпозіум «Кам’янець-Подільський – тимчасова столиця Української Народної Республіки», організаторами якого виступили історичний факультет Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, державний історичний музей-заповідник, міська організація Національної спілки краєзнавців України, міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

  Захід присвячено 100-річчю «Кам’янецької доби» Директорії УНР, коли місто над Смотричем упродовж шести місяців було тимчасовим державним і політичним центром України. Заявки для участі в цьому форумі подали понад 30 учених із Києва, Вінниці, Кропивницького, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Дунаєвець.

  На пленарному засіданні присутні заслухали доповідь голови Хмельницької обласної організації НСКУ, доктора історичних наук, професора Л.В. Баженова, який наголосив на важливості дослідження проблеми діяльності урядів Директорії УНР на Поділлі в працях сучасних науковців і краєзнавців. Доктор історичних наук, професор О.М. Завальнюк проаналізував діяльність Кам’янець-Подільського державного українського університету влітку-восени 1919 року. Вчений звернув увагу на такі аспекти як підтримка української державності й зміцнення бази національної вищої освіти. Доктор історичних наук, професор В.С. Прокопчук розповів про полковника П.Ф. Болбачана, закцентувавши увагу на обставинах розстрілу отамана на станції Балин 1919 року.

  Участь у симпозіумі брали також доктор історичних наук, професор А. Г. Філінюк, доктори філологічних наук, професори Л.М. Марчук і О.А. Рарицький, доктор історичних наук, доцент О.Б. Комарніцький, кандидати історичних наук, доценти С.В. Олійник, В.Б. Стецюк, кандидат філологічних наук, доцент Т.О. Джурбій, аспірант Д.С. Бабюк.

  Олександр Комарніцький, заступник декана історичного факультету
  з наукової роботи та інформатизації освітнього процесу

  Призове місце на всеукраїнському рівні

  10-11 квітня 2019 року в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) відбулася підсумкова науково-практична конференція. У межах конференції визначалися результати Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Історія та археологія”.

  До участі в конкурсі було допущено 103 роботи зі всієї України. На останньому етапі розглядалося 26 робіт.

  ІІ призове місце на цьому конкурсі посів Євгеній Левінзон, студент третього курсу історичного факультету, котрий презентував власний науковий доробок на тему “Археологічна карта трипільських пам’яток Кам’янець-Подільського мікрорегіону” (науковий керівник – Анатолій Гуцал, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін).

  Вітаємо Євгенія з перемогою та бажаємо успіхів у подальшій науково-дослідницькій роботі!

  Прес-центр університету

  Наші науковці – серед кращих!

  28 березня студенти-магістранти історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександр Шолк та Руслан Нікітін представляли наш заклад на Всеукраїнській олімпіаді з історії України. Учасниками цих інтелектуальних змагань були студенти та магістранти з усіх куточків України, загалом – 79 учасників.

  Відкриття олімпіади розпочалося з урочистого привітання та святкового концерту. Програма олімпіади передбачала виконання тестів та розгорнуту відповідь на творче завдання. Варто відзначити, що завдання були досить складними, проте, як виявилося, цілком під силу нашим “олімпійцям”, котрі досягли гарних результатів, – Олександр Шолк посів призове третє місце.

  Після змагань для учасників була організована захоплива екскурсія визначними місцями міста Житомира.

  Щиро вітаємо наших студентів та бажаємо їм подальших навчальних, дослідницьких та особистих успіхів!

  Деканат історичного факультету

  Захищено у 2018 році

  Важливим показником в оцінці діяльності закладу вищої освіти (ЗВО) є якісний склад професорсько-викладацького корпусу, тобто відношення (у %) кількості штатних викладачів із науковими ступенями і вченими до загальної кількості штатних викладачів. Читати далі

  На фініші року: відзнаки науковців університетуна Всеукраїнському рівні

  22 грудня 2018 р. у Києві відбулася звітна конференція Академії наук вищої освіти України, на якій за успіхи у науковій діяльності були відзначені вчені нашого університету. Так, за кращі видання 2016-2018 рр. лауреатами І премії стали: Читати далі

  По шляху розширення міжнародних зв’язків

  У грудні 2016 року факультетом корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та факультетом філософії та соціальних наук Білоруського державного університету було укладено робочу програму науково-освітнього співробітництва.

  Читати далі