Категорія: Кіноогляд

#Письменники-ювіляри 2021 (серія бібліографічних оглядів)

У 2021 році бібліотека К-ПНУ започатковує новий проєкт, у межах якого пропонуємо презентувати серію бібліографічних оглядів книг письменників-ювілярів поточного року. Вашій увазі представлено перший огляд про письменників, ювілеї яких відзначатимуть у січні, лютому та березні.

У 2021 році виповнюється 1055 років від дня народження Сей Сьонагон, середньовічної японської придворної дами, письменниці, есеїстки, поетеси, авторки шедевру японської літератури «Записки в узголів’ї». Саме ця книга дала початок такому японському літературному жанру як дзуйхіцу (так називають коротку прозу, коли автор занотовує всі свої переживання, побутові сцени, враження і думки, не думаючи про їх художню цінність). «Записки в узголів’ї» особливо цікаві для читача тим, що дають можливість познайомитися з традиціями та звичаями середньовічної Японії з «перших вуст». У нашій бібліотеці для читачів доступне видання «Записок в узголів’ї» 1975 року в російському перекладі. На форзаці книги розміщено кольорові ілюстрації, що зображують придворне життя Японії епохи Хейан, адже саме в цей період жила і творила письменниця. У виданні також розміщено передмову, яка стосується не тільки цього роману, але і японської культури загалом. Це допоможе читачеві краще зрозуміти зміст і суть книги. Видання зберігається на центральному абонементі бібліотеки К-ПНУ.

Читати далі

Презентація кінохроніки відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету 1918 року 

З нагоди святкування 102-ої річниці від дня заснування нашої славної alma mater – Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка — 22 жовтня о 19:00  біля головного корпусу університету завдяки старанню аспіранта історичного факультету Дмитра Баб’юка та за підтримки товариства «Просвіта» для широкого загалу, а також і для викладачів, студентів та працівників вишу було презентовано унікальні рідкісні кадри кінохроніки, відзняті в день відкриття нашого університету.

Читати далі

Література в короткому метрі

ХХІ століття диктує свої тенденції щодо розвитку синтезу мистецтв. Сучасному поціновувачу літератури недостатньо придбати книгу, щоб зрозуміти творчий світ автора. Він прагне більшого – зануритися в атмосферу справжнього сюжетного видовища.

Василь Жмендак, студент І курсу факультету іноземної філології нашого університету, є активним учасником громадської організації “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів”, яка вже майже рік офіційно діє в Кам’янці-Подільському. Молодий відеограф у Всесвітній день письменника започаткував цікавий відеопроект для письменників, які публікувалися на сторінках літературно-мистецького журналу “WHITE PHOENIX”. Читати далі

Переглядали нові німецькі кінострічки

На запрошення лектора ДААД Каті Бруннер студенти 1-4 курсів факультету іноземної філології відвідали ХХІ кінофестиваль Goethe-Institut «Нове німецьке кіно», де,  як і кожного року, демонструвалися новітні, відзначені преміями, фільми з Німеччини.

Читати далі

Література + кіномистецтво. Творчий тандем у експериментах Енжи Богаченко

Ні для кого не є секретом, що саме літературні сюжети найчастіше спонукають кінорежисерів до створення цікавих екранних образів. Кіноінтерпритації поетичних творів також зайняли гідне місце у сучасній культурі. Проводяться різні тематичні фестивалі, молодь активно пробує себе у ролі режисерів, сценаристів та операторів короткометражок. У рамках Міжнародного культурного форуму «Кам’яний острів» для кам’янчан та гостей міста буде унікальна нагода поспілкуватися з фаховим сценаристом кіно Енжи Богаченко, яка навчається в КНУКіТ імені І.К. Карпенка-Карого (майстерня Ірен Роздобудько). Читати далі

Фестиваль «Нове німецьке кіно»

28 жовтня І та ІІ курс студентів факультету іноземної філології напряму підготовки 6.020303 Філологія* Мова та література (німецька) на запрошення лектора Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Каті Бруннер відвідали фестиваль «Нове німецьке кіно» у кінотеатрі “Чернівці”, де переглянули фільм «Das finstere Tal».

Читати далі

«Інший погляд» кам’янецького режисера

З 23 по 24 жовтня Андрій Заєць, випускник історичного факультету нашого університету, відомий молодий режисер та активний громадський діяч нашого міста, взяв участь в Міжнародному молодіжному фестивалі соціальної реклами «Інший погляд». Захід відбувався в стінах Одеської юридичної академії, у Соціо-культурного простору «Impact HUB Odessa» та конференц-залі готелю «Юність».Режисера-конкурсанта супроводжувала також Ілона Антонюк, студентка IV курсу факультету іноземної філології, яка виконала ключову роль у одній із соціальних відеоробіт Андрія.

Читати далі