Категорія: Практика

  Історична мозаїка часу

    У селі Рудківці, на Хмельниччині, студенти історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проводили археологічні дослідження валової конструкції 10-7 ст. до нашої ери.

  Рудковецьке городиище — городище чорноліського типу на Середньому, Подністров’ї. Фортифікації городища займають стрімкий схил долини р. Матірки і плато над Дністром в межах с. Рудківці Новоушицького району Хмельницької області.

  Рудковецьке городище є унікальною спорудою у своєму роді, воно було одним із потужних адміністративних, соціально-економічних і культурних центрів регіону. Матеріальна культура городища представлена залишками житлових будівель з глинобитними печами, знаряддями праці із заліза, кістки та каменю, багатим набором керамічного посуду.

  Цьогоріч студенти проводили розкопки під керівництвом викладачів кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін доцента Анатолія Гуцала, Віталія Гуцала та представника Інституту археології НАН України Олександра Могилова.

  Під час розкопок валу у вигляді кургану було виявлено велику кількість фрагментів профільованої кераміки, яка була характерною для чорноліської культури. Також було виявлено, що площа городища займала близько 110 гектарів, а не 38, як це вважалося раніше.

  Протягом чотирнадцяти днів розкопок студентами також були зафіксовані спалені дерев’яні стовпи, що свідчить про те, що на території городища були дерев’яні укріплення.

  Археологічні розкопки триватимуть, допоки не буде досліджена уся територія городища.

  У період практики студенти історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка отримали колосальний досвід у проведені археологічних розкопок, дізнались безліч нюансів, які необідно враховувати під час дослідження кам’яних конструкцій.

  Практика допомогла пізнати краще один одного, внаслідок чого колектив надзвичайно здружився. Студенти завдяки археологічній практиці зрозуміли, що їм було б дуже цікаво продовжувати свою наукову діяльність у галузі археології.

  Артур Святий,

  студент історичного факультету

  Перші розкопки

   «Здається, я щось розкопав, тільки в нього ребра зламані і череп, кличу підмогу». Ні, це не сцена жахів з нової книги Стівена Кінга. Це – перша археологічна експедиція студентів історичного факультету.

  Читати далі