Категорія: книги

  Вагомі наукові здобутки науковців

  Нещодавно вийшла друком монографія «Особливості художньої трансформації євангельського сюжету про Понтія Пілата у світовій літературі кінця ХІХ – початку XXI століть», автором якої є академік Національної академії наук вищої освіти України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германських мов і зарубіжної літератури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександр Володимирович Кеба. Співавтором є кандидат філологічних наук, викладач кафедри соціальної роботи та психології Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу Комарніцька Людмила Миколаївна, котра у 2010-2012 рр. навчалася в аспірантурі нашого університету.

  Читати далі

  Вітаємо з першою монографією!

  Гарним відзначенням дня народження Уільяма Шекспіра став вихід у світ монографії кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри англійської мови Ірини Казимір «Ептоніми Шекспіра (структурний та функціональний аспекти)». У монографії висвітлюється актуальна проблема послуговування спадщиною В.Шекспіра сучасним лінгвосоціумом. Під час перебування в лондонській мовній школі авторці за допомогою лексикографічної фіксації та опитування носіїв мови вдалося виокремити з-поміж потужного корпусу шекспіризмів саме ті, які вважатимуться крилатими і які в процесі еволюції мови зазнали тих чи тих семантико-структурних змін.

  Вітаємо Ірину Сергіївну з першою монографією в науковому доробку й бажаємо  успіхів і нових наукових досягнень!

  Кафедра англійської мови

  Топ-5 книг для читання в режимі «карантин»

  Під час карантину, коли поспішати нікуди, є можливість розгорнути “непочаті” томики, які вже залежалися на книжкових полицях. Отже, книголюби та бібліомани, ловіть топ п’яти книг для розважливого читання.

  «Містер Гвін» Алессандро Барікко

  Це книга для тих, хто любить “історії з родзинкою”.

  Італійця Алессандро Барікко читач може знати за екранізацією роману «Легенда про піаніста» (реж. Джузеппе Торнаторе). «Містер Гвін» –  дуже загадкова книга. Уявіть-но: відомий, пошанований літературними критиками письменник відмовляється писати романи. Тепер він прагне створювати портрети. Проте зовсім не так, як це роблять художники. Містер Гвін писатиме їх СЛОВАМИ. Чому? Бо «кожна людина – не персонаж, а  окрема історія, і вона заслуговує бути написаною». Як? Лише прочитавши книгу, можна пізнати цю таємницю. Одне зрозуміло: містер Гвін планує зробити щось особливе, дивне й божевільне.

  Читати далі

  Всесвітній день книги та авторського права

  Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх, хто залишається «за лаштунками» книговидання. «Винуватців» цього «свята книголюбів» декілька. Саме 23 квітня народилися такі видатні особистості світової літератури, як ісландський лауреат Нобелівської премії з літератури Галдор Лакснесс (1902 р.), трикратний претендент на цю премію Володимир Набоков (1899 р.), а також український письменник Григорій Тютюнник (1920 р.).

  Читати далі

  Анжеліка і книжки: читання під час карантину #3

  Пам’ятай своє ім’я, або чому варто прочитати найвідоміший роман Алекса Гейлі

  Кожен читач з власного досвіду знає, що поряд із відомими творіннями визнаних класиків літератури є не менш значущі книги, про які ми дізнаємося майже випадково. Ці маловідомі оповіді, часто сильніше впливають на особистість і досвід читача, ніж хрестоматійні книги із рекомендаційних книжкових списків The New-York Times. Буває, що випадково побачений на полиці роман забутого письменника буквально перевертає уявлення для читача про світ і навіть змінює його долю.

  Читати далі

  Анжеліка і книжки: читання під час карантину #2

  Роман «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння» Мері Енн Шаффер та Енні Берровз.
  Читання книг допомагає нам пережити навіть найбільш складні періоди життя, – саме така головна думка роману Мері Енн Шаффер та Енні Берровз «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння». Через читання художньої літератури відкривається нова реальність, яка часто-густо є не менш важливою для нашого досвіду, ніж та, у якій ми живемо. За допомогою книг ми проживаємо сотні пригод, зустрічаємося з новими друзями і вчимося по-справжньому радіти з простих речей. А часом ми навіть забуваємо про реальні труднощі і проблеми, читаючи цікаву історію. Саме так відбулося з героями роману в листах «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння».

  Читати далі

  Наукові здобутки викладачів К-ПНУ імені Івана Огієнка

  Відповідно до абзацу другого пункту 36 Розділу V Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2019 року № 100, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2019 року № 902/33873, згідно з рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 18 березня 2020 року (протокол № 2/1-19) «Про підсумки І етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (7 клас)» гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» надано 24 підручникам для 7 класу закладів загальної середньої освіти, з-поміж яких і підручник з історії України, авторами якого є викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Валерій Степанков, завідувач кафедри всесвітньої історії, професор, та Валерій Смолій, професор кафедри всесвітньої історії.
  Пишаємося нашими колегами! Бажаємо успіхів та нових здобутків на освітянській ниві!

  Пресцентр університету

   

  Анжеліка і книжки: читання під час карантину

  Роман «Дерево росте у Брукліні»  американської письменниці Бетті Сміт

  Через карантин уперше за довгий період ми отримали те, про нестачу чого так багато говоримо, – час. Кілька довгих тижнів сидіння вдома – це, звісно, не ідеальний варіант, адже ми не можемо відвідати кав’ярні, влаштувати пікнік чи подивитися фільм у кінотеатрі. Однак це період, коли можемо перепочити від повсякденного поспіху і приділити більше часу чомусь приємному. Тому, напевно, майже в кожного з тих, хто зараз «карантинить», виникає питання: як же з користю і задоволенням провести цей час? У мене, як досвідченого книголюба, є відповідь – читати. Крім задоволення від хорошої книги, ви отримаєте також можливість трохи відволіктися від реальності. Ескапізм – втеча від реального світу у світ фантазій – важливий механізм нашої психіки. І зараз, коли насправді досить важко забути про власне причину загальнодержавного карантину, особливо потрібно інколи відволікатися. Ширлі Джексон, американська письменниця, авторка знаменитого «Привиду будинку на пагорбі» писала, що жодна жива істота не може постійно знаходитися в реальному світі. Усім потрібен перепочинок, своєрідне «переключення». Усім потрібна невеличка втеча в хороше місце.

  Читати далі

  Перший випуск збірника наукових праць «Проблеми сучасної психології» у 2020 році

  Вийшов перший у поточному році черговий випуск №47 Збірника наукових праць «Проблеми сучасної психології» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

  Як ми повідомляли раніше, збірник наукових праць «Проблеми сучасної психології» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України включено до Переліку наукових фахових видань України, Категорія «Б», психологічні спеціальності – 053  відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. №1643 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад від 16 грудня 2019 року та внесення змін до наказів Міністерства освіти і науки України».

  Читати далі

  Багатогранна Ольга Саліпа

  Сонцесяйна і весняна… Такою здалася мені світловолоса й кучерява дівчина, котра стиха зайшла до гамірної 406 аудиторії. Я одразу зрозуміла: це письменниця.

  Її видавало тепло й натхнення. Очі іскрилися щирістю і вдячністю. Пізніше з гордістю промовить: «Дванадцять років тому я сиділа за цими партами як студентка, а зараз виступаю перед вами, бо мені є що сказати».

  Читати далі