Категорія: книги

Виставка “Єдина і неподільна Україна” в читальному залі історичного факультету К-ПНУ

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. Це свято символізує єдність земель нашої держави, підкреслює, що ми – це один народ, і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише в 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цей документ проголошував незалежність УНР.

Читати далі

#Письменники-ювіляри 2021 (серія бібліографічних оглядів)

У 2021 році бібліотека К-ПНУ започатковує новий проєкт, у межах якого пропонуємо презентувати серію бібліографічних оглядів книг письменників-ювілярів поточного року. Вашій увазі представлено перший огляд про письменників, ювілеї яких відзначатимуть у січні, лютому та березні.

У 2021 році виповнюється 1055 років від дня народження Сей Сьонагон, середньовічної японської придворної дами, письменниці, есеїстки, поетеси, авторки шедевру японської літератури «Записки в узголів’ї». Саме ця книга дала початок такому японському літературному жанру як дзуйхіцу (так називають коротку прозу, коли автор занотовує всі свої переживання, побутові сцени, враження і думки, не думаючи про їх художню цінність). «Записки в узголів’ї» особливо цікаві для читача тим, що дають можливість познайомитися з традиціями та звичаями середньовічної Японії з «перших вуст». У нашій бібліотеці для читачів доступне видання «Записок в узголів’ї» 1975 року в російському перекладі. На форзаці книги розміщено кольорові ілюстрації, що зображують придворне життя Японії епохи Хейан, адже саме в цей період жила і творила письменниця. У виданні також розміщено передмову, яка стосується не тільки цього роману, але і японської культури загалом. Це допоможе читачеві краще зрозуміти зміст і суть книги. Видання зберігається на центральному абонементі бібліотеки К-ПНУ.

Читати далі

Анжеліка і книжки: Відверта й смілива Джоан Дідіон

Продовжуємо знайомитися з відомими жіночими іменами сучасної світової прози. Сьогодні поговоримо про легендарну журналістку, авторку есе та романів, класика американської літератури Джоан Дідіон. Письменниця народилася 1934 року в місті Сакраменто (Каліфорнія). Працювала редакторкою журналу Vogue, писала разом із чоловіком Джоном Грегорі Данном сценарії до фільмів, а також документальну та художню прозу. Стала відомою завдяки книзі нарисів «Шкандибаючи до Віфлеєму» (Slouching Towards Bethlehem), яка вийшла друком у 1968 році. На жаль, україномовних перекладів книг Дідіон поки що немає, однак маємо три переклади російською мовою: роман «Democracy» («Демократия») та мемуари «The Year of Magical Thinking» («Год магического мышления») і «Blue nights» («Синие ночи»).

Читати далі

Анжеліка і книжки: багатогранна Тоні Моррісон

Тоні Моррісон – відома американська письменниця, котра розповідає про афроамериканців. Як зауважує Морган Джеркінс, вона «прорвалася» крізь вузькі межі літературного канону й створила свій власний неповторний стиль. Критики також зазначають, що Моррісон «перекроїла американську літературну історію». Її романи багатогранні та незвичні, написані майстерно й розлого, сповнені глибокого психологізму, не відпускають читача від першої до останньої сторінки. Після прочитання творів Тоні Моррісон літературні кордони горизонтів читача вже ніколи не будуть такими, як раніше.

Читати далі

Презентація навчально-методичного посібника

На засіданні кафедри туризму та готельно-ресторанної справи відбулася презентація навчально-методичного посібника:

Баженова С.Е., Белінська К.О., Веселовська Т.Є. Кулінарна етнологія: кухня семи культур і не тільки: навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа.

У навчально-методичному посібнику проаналізовано особливості харчування населення Поділля, різноманітність і специфіка якого великою мірою залежать від етнічного складу, релігійних вірувань, соціального становища сільських і міських жителів. Досліджені чинники, які вплинули на формування подільської кухні.

Пресцентр університету

Презентація монографії

На засіданні кафедри туризму та готельно-ресторанної справи відбулася презентація монографії С.Баженової, Л.Баженова, С.Оліпер «На пограниччі культур. Культурне і громадсько-політичне життя польського населення Правобережної України у XIX – на початку ХХ ст».

У монографії розглядаються питання про соціально-економічне і політичне становище польського населення Правобережної України у XIX – на початку ХХ ст., її активну участь у культурному житті регіону в контексті діяльності «української школи» в польській літературі, питання щодо внеску в розвиток науки, мистецтва, шевченкознавства, польської періодики, діяльності польських громадсько-культурних товариств і осередків. У монографії розглянуто також українсько-польські культурні зв’язки і взаємовпливи.

Пресцентр універстету

Вийшла друком монографія «Богдан Хмельницький: Полководець, дипломат, державотворець»

Нещодавно побачила світ монографія «Богдан Хмельницький: Полководець, дипломат, державотворець» за авторством директора Інституту історії України НАН України, доктора історичних наук, професора, випускника нашого факультету В. А. Смолія і доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри всесвітньої історії В. С. Степанкова.
Автори на ґрунтовних документальних матеріалах простежили основні віхи життєвого шляху Богдана Хмельницького, описали обставини, що зумовили формування його світоглядних настанов та ціннісних орієнтацій і вплинули на політичний вибір. Гетьман, державотворець, політичний діяч, полководець, дипломат, людина – всі ці іпостасі гетьмана знайшли висвітлення на сторінках книги.
Постать Богдана Хмельницького змальована на широкому історичному тлі, де жили й мислили десятки історичних осіб, доля котрих так чи так перепліталася з долею фундатора й володаря Української держави ранньомодерної доби.
Олександр Комарніцький, заступник декана
з наукової роботи та інформатизації освітнього процесу

Читати далі

Ювілейний 50-ий!

У листопаді 2020 року вийшов у світ ювілейний – 50-ий випуск збірника наукових праць Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України «Проблеми сучасної психології», який засновано у 2008 році з метою розвитку й поширення наукових знань.

Ювілейний 50-ий випуск вийшов англійською мовою, що сприятиме поширенню результатів досліджень серед англомовних науковців.

Читати далі

На Аляску!

Для поціновувачів художньої літератури завжди цікаво знайомитися з невідомими іменами, новими книгами, про які пишуть-говорять у кожному куточку планети. Читання романів і повістей, що не отримали високих літературних нагород і не ввійшли до найвідоміших списків бестселерів та рекомендацій, завжди сприймається як щось «інтимне». Особливо тоді, коли до рук потрапляє гарний твір.

Читати далі

Голоси з Поділля

8 жовтня 2020 року в конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» за ініціативи Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка (Голова – В’ячеслав Полятинчук) відбулася презентація праць доцентів кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Бориса і Наталії Коваленків.Завідувач кафедри української мови Людмила Марчук розповіла про історію започаткування діалектологічної школи та наукових традицій в університеті, про внесок викладачів кафедри у збереження народного мовлення Поділля.

Читати далі