Категорія: зустріч

  «Сьогодні нам «бракує історії» як природного засобу самопізнання й самоідентифікації…» (інтерв’ю з професором Олександром Лисенком)

  Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка – потужний осередок історичної науки в Україні. Серед науково-педагогічних працівників історичного факультету вишу чимало відомих учених, керівників наукових шкіл, які сьогодні формують обличчя вітчизняної історичної науки, розвиток якої можливий лише завдяки тісній взаємодії дослідників академічних інституцій та закладів вищої освіти. Уже не одне десятиліття триває плідна співпраця істориків нашого університету з Інститутом історії України НАН України, який очолює академік, доктор історичних наук, випускник історичного факультету К-ПНУ Валерій Смолій.

  Читати далі

  Pearson Test of English with Svitlana Pilishek

  У четвер, 05 березня, в стінах рідної Alma mater відбулася зустріч з директором авторизованого центру тестування Pearson Tests of English – Світланою Пілішек.

  Пані Світлана поділилася власним досвідом складання міжнародного тесту PTE, розповіла про особливості його проведення та продемонструвала складові частини. Читати далі

  Go в бізнес!

  23 жовтня в нашому університеті відбулася зустріч з Ігорем Ковальським, власником ГК «Нова Будова». На зустрічі були присутні студенти факультету української філології та журналістики, іноземної філології та факультету фізичної культури. Темою заходу було питання «Як стати успішним, якщо єдиний твій ресурс – ти сам?». Читати далі

  Колорит гуцульської землі

  8 жовтня 2019 року студенти факультету української філології та журналістики мали чудову нагоду вітати у стінах нашого університету відомого буковинського письменника, новеліста, журналіста, члена Національної спілки журналістів України – Анатолія Миколайовича Томківа.

  «Час рухається, і ми попри труднощі наповнюємося змістом і суттю. В душі потрібно залишити те, що Господь Бог дав кожному з нас – іскорку», – так розпочав розмову Анатолій Миколайович. Творчість письменника просякнута народним духом, колоритом, унікальним «пахучим», «живим» гуцульським словом. Він є автором численних нарисів та психологічних замальовок: «Без проблем», «Храму не буде», «Порядок», «Третя сила». У своїх творах автор майстерно використовує гуцульську говірку, стверджуючи, що саме живе народне слово має силу, воно є барвистим, яскравим, неповторним: «Діалект – кров літературної мови, а його використання – по-справжньому тонка річ». Для аудиторії письменник прочитав свої найкращі новели «Немає лисого» та «Плюнути з горба», чим викликав гучні оплески та шквал емоцій.

  Яскравий буковинський діалект та неповторний гуцульський шарм наповнюють і нову книгу «На перелазі», яку автор презентував усім присутнім. До книги ввійшли 25 нових новел про життя гуцулів, художньо-мемуарні та автобіографічні твори.

  Анатолій Миколайович Томків охоче відповідав на запитання студентів та ділився цікавими історіями зі свого життя. У шкільні роки він брав участь у масових зйомках фільму «Білий птах з чорною ознакою», які проходили в його рідному селі. Саме сценарій, який потрапив до рук юнака, та зустріч із відомим кіноактором Іваном Миколайчуком стали поштовхом для початку літературної діяльності. Письменник зазначив, що писати він почав ще зі шкільних років. Одну з перших його новел «Дзвін», написану вже в університеті, вподобав відомий літературознавець Михайло Івасюк, котрий розгледів талант юнака, вніс у новелу власні корективи й надихнув Анатолія Миколайовича на подальші творчі звершення.


  Крім того, гість розповів, що працював редактором інформаційних програм обласного радіо в Чернівцях. Письменник дав корисні поради майбутнім філологам та журналістам про те, як працювати над своїм голосом та дикцією.

  Зустріч з Анатолієм Миколайовичем організувала кандидат філологічних наук, професор кафедри історії української літератури та компаративістики Галина Йосипівна Насмінчук, котра є добрим другом письменника ще зі студентських років.

  «Цінувати мить, відчувати її запах – це не просто, але так важливо. Ваша місія – доносити цю істину до інших», – сказав на завершення Анатолій Миколайович. Велелюдна аудиторія була задоволена такою теплою зустріччю, а кожен охочий мав змогу отримати книгу з автографом.

  Оксана Фостата, студентка IV курсу
  факультету української філології та журналістики.

  В.Свідзінський – поет поза простором часу

  13 травня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася презентація книги Анатолія Свідзинського “Я виноград відновлення у ніч несу…”, присвячену пам’яті відомого українського поета Володимира Свідзинського. Студенти, викладачі та гості мали можливість з уст родички поета Ольги Свідзинської більш детально ознайомитися з його біографією, дізнатися про цікаві моменти з життя митця.

  Презентацію збірки продовжила Маргарита Жуйова, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Вона проаналізувала ідейно-художній зміст окремих поезій, зосередила увагу присутніх на особливостях їх п’ятирядкового римування, охарактеризувала поняття-символи, які використав Володимир Свідзинський у своїх віршах, дуже проникливо розповіла про емоційно-експресивну функцію деяких стилістичних фігур і тропів, які поет майстерно “вплів” у канву своїх творії.

  Детальніше із творчістю поета можна ознайомитись у бібліотеці університету та на просторах Інтернету.

  Буряк Оксана, студентка 2 курсу
  факультету української філології та журналістики

  Зустріч із представниками OSCE

  07 травня 2019 року в конференц-залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч студентів та викладачів університету з представниками моніторингової місії ОБСЄ.
  Читати далі

  Зустріч із кандидатом у президенти

  7 березня в актовій залі історичного факультету відбулася зустріч студентів і викладачів із кандидатом на посаду Президента України, екс-спікером Верховної Ради України, членом партії ВО «Свобода» Русланом Кошулинським. Читати далі

  Як поводитися під час надзвичайної ситуації?

  6 березня 2019 року в актовій залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася лекція з цивільного захисту для студентів перших курсів нашого вишу. Читати далі

  Зустріч із політологом

  28 лютого 2019 року в актовій залі Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч студентів та викладачів вишу з відомим українським політологом та політичним консультантом Олександром Палієм. Тема, що обговорювалася: “Рух України до євроатлантичного простору”. Доповідач акцентував увагу на тому, що студентство завжди було і є рушієм реформ в країнах Центрально-Східної Європи.

  Зустріч відбулася в теплій атмосфері, адже кожен охочий мав змогу почути змістовну відповідь на поставлене запитання. Здебільшого, студенти цікавилися питаннями геополітичної ситуації, реформуванням вищої освіти в Україні тощо.

  Максим Сльозкін

  Зустріч із Міхалом Кацевичем

  27 лютого в конференц-залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч із польським журналістом, експертом міжнародником Міхалом Кацевичем.

  Організаторами заходу був історичний факультет та Антон Найчук, випускник університету 2012 року, кандидат політичних наук, очільник громадської організації «Фонд громадської дипломатії».

  Журналіст “Newsweek Polska” та “BELSAT” поділився досвідом висвітлення політичної проблематики в засобах масової інформації. Також Міхал Кацевич розповів про свої книги “Лукашенко. Диктатор в колхозі “Білорусь”, “Путін і Ко. Історія обману”, назвав причини, які спонукали його до написання цих книг.

  Як фахівець зі східноєвропейської і російської проблематики, журналіст наголосив на важливості ЗМІ в сучасному соціально-політичному просторі. До обговорення долучилися студенти історичного факультету та факультету української філології та журналістики.

  Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. Кожен із присутніх мав змогу поставити запитання до спікера. Студенти цікавилися специфікою роботи журналіста-міжнародника, питаннями висвітлення виборчих перегонів у ЗМІ, геополітичною ситуацію на території Східної Європи.

  На завершення зустрічі Сергій Вонсович, завідувач кафедри політології та соціології подарував гостеві книги, присвячені сторіччю університету.

  Олена Валяровська, студентка 2 курсу факультету

  української філології та журналістики