Категорія: зустріч

Локальна DigEco зустріч у К-ПНУ

20 січня 2021 р. відбулася локальна організаційна зустріч у межах проєкту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP/DigEco Програми ЄС Еразмус+ за участі робочої групи та науково-педагогічних працівників (розробників нових навчальних дисциплін) нашого університету.

Розпочав зустріч Сергій Копилов, ректор університету та координатор проєкту. Сергій Анатолійович наголосив на важливості проєкту DigEco та необхідності впровадження цифрової економіки в процес вищої освіти України. Копилов С.А. висвітлив основні завдання проєкту, окресливши перспективи розвитку Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в межах реалізації DigEco.

Читати далі

«Кава з ректором»: новий досвід спілкування зі студентами Університету Огієнка

22 жовтня, у день святкування 102-ої річниці від дня урочистого відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету, ректор К-ПНУ Сергій Копилов зустрівся зі студентами в межах нового проєкту “Кава з ректором”, щоб поспілкуватися в невимушеній атмосфері. Здобувачі вищої освіти мали змогу почути ґрунтовні відповіді на питання, які їх хвилювали, запропонувати свої ідеї та пропозиції, які ректор схвально підтримав.

Читати далі

Інтерв’ю з доктором історичних наук, професором Віктором Брехуненком

«Складність наукових пошуків ученого полягає в тому, щоб «не обрізати своє коріння», не осучаснити генези того субстракту, з якого пізніше з’явився український етнос. З іншого боку, не задавнити його надміру»:

інтерв’ю з доктором історичних наук, професором Віктором Брехуненком

  Читати далі

«Сьогодні нам «бракує історії» як природного засобу самопізнання й самоідентифікації…» (інтерв’ю з професором Олександром Лисенком)

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка – потужний осередок історичної науки в Україні. Серед науково-педагогічних працівників історичного факультету вишу чимало відомих учених, керівників наукових шкіл, які сьогодні формують обличчя вітчизняної історичної науки, розвиток якої можливий лише завдяки тісній взаємодії дослідників академічних інституцій та закладів вищої освіти. Уже не одне десятиліття триває плідна співпраця істориків нашого університету з Інститутом історії України НАН України, який очолює академік, доктор історичних наук, випускник історичного факультету К-ПНУ Валерій Смолій.

Читати далі

Pearson Test of English with Svitlana Pilishek

У четвер, 05 березня, в стінах рідної Alma mater відбулася зустріч з директором авторизованого центру тестування Pearson Tests of English – Світланою Пілішек.

Пані Світлана поділилася власним досвідом складання міжнародного тесту PTE, розповіла про особливості його проведення та продемонструвала складові частини. Читати далі

Go в бізнес!

23 жовтня в нашому університеті відбулася зустріч з Ігорем Ковальським, власником ГК «Нова Будова». На зустрічі були присутні студенти факультету української філології та журналістики, іноземної філології та факультету фізичної культури. Темою заходу було питання «Як стати успішним, якщо єдиний твій ресурс – ти сам?». Читати далі

Колорит гуцульської землі

8 жовтня 2019 року студенти факультету української філології та журналістики мали чудову нагоду вітати у стінах нашого університету відомого буковинського письменника, новеліста, журналіста, члена Національної спілки журналістів України – Анатолія Миколайовича Томківа.

«Час рухається, і ми попри труднощі наповнюємося змістом і суттю. В душі потрібно залишити те, що Господь Бог дав кожному з нас – іскорку», – так розпочав розмову Анатолій Миколайович. Творчість письменника просякнута народним духом, колоритом, унікальним «пахучим», «живим» гуцульським словом. Він є автором численних нарисів та психологічних замальовок: «Без проблем», «Храму не буде», «Порядок», «Третя сила». У своїх творах автор майстерно використовує гуцульську говірку, стверджуючи, що саме живе народне слово має силу, воно є барвистим, яскравим, неповторним: «Діалект – кров літературної мови, а його використання – по-справжньому тонка річ». Для аудиторії письменник прочитав свої найкращі новели «Немає лисого» та «Плюнути з горба», чим викликав гучні оплески та шквал емоцій.

Яскравий буковинський діалект та неповторний гуцульський шарм наповнюють і нову книгу «На перелазі», яку автор презентував усім присутнім. До книги ввійшли 25 нових новел про життя гуцулів, художньо-мемуарні та автобіографічні твори.

Анатолій Миколайович Томків охоче відповідав на запитання студентів та ділився цікавими історіями зі свого життя. У шкільні роки він брав участь у масових зйомках фільму «Білий птах з чорною ознакою», які проходили в його рідному селі. Саме сценарій, який потрапив до рук юнака, та зустріч із відомим кіноактором Іваном Миколайчуком стали поштовхом для початку літературної діяльності. Письменник зазначив, що писати він почав ще зі шкільних років. Одну з перших його новел «Дзвін», написану вже в університеті, вподобав відомий літературознавець Михайло Івасюк, котрий розгледів талант юнака, вніс у новелу власні корективи й надихнув Анатолія Миколайовича на подальші творчі звершення.


Крім того, гість розповів, що працював редактором інформаційних програм обласного радіо в Чернівцях. Письменник дав корисні поради майбутнім філологам та журналістам про те, як працювати над своїм голосом та дикцією.

Зустріч з Анатолієм Миколайовичем організувала кандидат філологічних наук, професор кафедри історії української літератури та компаративістики Галина Йосипівна Насмінчук, котра є добрим другом письменника ще зі студентських років.

«Цінувати мить, відчувати її запах – це не просто, але так важливо. Ваша місія – доносити цю істину до інших», – сказав на завершення Анатолій Миколайович. Велелюдна аудиторія була задоволена такою теплою зустріччю, а кожен охочий мав змогу отримати книгу з автографом.

Оксана Фостата, студентка IV курсу
факультету української філології та журналістики.

В.Свідзінський – поет поза простором часу

13 травня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася презентація книги Анатолія Свідзинського “Я виноград відновлення у ніч несу…”, присвячену пам’яті відомого українського поета Володимира Свідзинського. Студенти, викладачі та гості мали можливість з уст родички поета Ольги Свідзинської більш детально ознайомитися з його біографією, дізнатися про цікаві моменти з життя митця.

Презентацію збірки продовжила Маргарита Жуйова, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Вона проаналізувала ідейно-художній зміст окремих поезій, зосередила увагу присутніх на особливостях їх п’ятирядкового римування, охарактеризувала поняття-символи, які використав Володимир Свідзинський у своїх віршах, дуже проникливо розповіла про емоційно-експресивну функцію деяких стилістичних фігур і тропів, які поет майстерно “вплів” у канву своїх творії.

Детальніше із творчістю поета можна ознайомитись у бібліотеці університету та на просторах Інтернету.

Буряк Оксана, студентка 2 курсу
факультету української філології та журналістики

Зустріч із представниками OSCE

07 травня 2019 року в конференц-залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч студентів та викладачів університету з представниками моніторингової місії ОБСЄ.
Читати далі

Зустріч із кандидатом у президенти

7 березня в актовій залі історичного факультету відбулася зустріч студентів і викладачів із кандидатом на посаду Президента України, екс-спікером Верховної Ради України, членом партії ВО «Свобода» Русланом Кошулинським. Читати далі