Категорія: Актуально

Зміна пріоритетів, дежавю та соціоніка

Здавалося б, який між ними зв’язок? Виявляється, найтісніший! Це з’ясували члени студентського Ораторського клубу на черговому засіданні, яке відбулося 25 листопада на платформі Google Meet.

До речі, сталося так, що оратори представляли три покоління здобувачів вищої освіти: бакалаврат, магістратуру й аспірантуру.

Магістрант першого року навчання Влада Лісова підготувала дуже цікаву доповідь із теми «Зміна пріоритетів, або як Covid-19 впливає на наше життя». Довіру до її слів викликало те, що сама дівчина та й уся її сім’я безпосередньо зіткнулися з цією проблемою. Дівчина назвала всім відомі негативні наслідки хвороби: невтішна статистика захворюваності, важкий перебіг у літніх людей, ізоляція, безкінечне сидіння за комп’ютером, витрачання коштів на ліки та спеціальне харчування.

Читати далі

Запрошуємо взяти участь в онлайн-семінарах у межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті»

Університет Огієнка вже третій рік поспіль бере участь у проєктах, які реалізує Університет імені Масарика за підтримки Чеської агенції розвитку.

Цьогоріч до проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті» долучилися учасники освітнього процесу нашого університету: здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники, педагогічні працівники та інші працівники.

Однією з умов участі в міжнародних проєктах є проведення заходів, які передбачають поширення набутого досвіду та отриманих знань серед університетської спільноти.

Читати далі

Відкривай нові горизонти – навчайся дистанційно!

Ще минулого року студенти виправдовували своє запізнення на заняття несправністю будильника. Сьогодні ж поважною причиною не з’явитися на лекційні чи практичні може стати несправність смартфону або несподівано зникле електропостачання. А які ще горизонти відкриває дистанційне навчання студентові можна побачити в наступному відео…

Олена Валяровська, студентка 4 курсу факультету української філології та журналістики

Чемпіонат Європи з боксу

15-22 листопада в м. Будва (Чорногорія) відбувся чемпіонат Європи з боксу серед молоді. У змаганнях взяли участь 185 спортсменів збірних команд країн Старого світу. До складу команди української збірної увійшов Денис Салабай, студент І курсу факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. За результатами змагань Денис зайняв ІІІ призове місце у ваговій категорії до 80 кг.

Вітаємо нашого спортсмена та бажаємо подальшого спортивного зростання!

Спортклуб

На Аляску!

Для поціновувачів художньої літератури завжди цікаво знайомитися з невідомими іменами, новими книгами, про які пишуть-говорять у кожному куточку планети. Читання романів і повістей, що не отримали високих літературних нагород і не ввійшли до найвідоміших списків бестселерів та рекомендацій, завжди сприймається як щось «інтимне». Особливо тоді, коли до рук потрапляє гарний твір.

Читати далі

Відбувся семінар “Організація студентської наукової роботи та реалізація стипендіальних програм у К-ПНУ”

23 листопада 2020 року в К-ПНУ відбувся семінар «Організація студентської наукової роботи та реалізація стипендіальних програм у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка». Участь у заході взяли науково-педагогічні працівники, студенти, випускники університету.

Мар’яна Плахтій, керівник відділу наукової роботи, повідомила присутніх про особливості організації наукової роботи студентів, можливості участі в грантових та стипендіальних програмах, конкурсах. Читати далі

Настав час реалізувати наші ідеї!

Хочете підвищити свій професійний рівень, віднайти додаткові можливості для саморозвитку й удосконалення якості вищої освіти в Університеті Огієнка?

Відкривайте нові горизонти з Project HUB! Відділ міжнародних зв’язків розпочинає цикл щомісячних інформативних онлайн-зустрічей, під час яких ви дізнаєтеся все про освітні міжнародні проєкти, програми й гранти, партнерські заклади вищої освіти, про особливості підготовки й аплікування проєктної заявки, управління проєктами, звітність про їх реалізацію.

Читати далі

Світ поетичного слова

Поезія… Що це? Натхнення, необхідне кожному з нас, настрій, який хочеться виразити словами, потреба сьогодення, що проситься в рядок?… А може, це стан душі, чи розмаїття почуттів, які переповнюють наше єство й жадають вилитися на папері мелодією звуків?

У новій рубриці «Світ поетичного слова» ми публікуватимемо авторські поезії викладачів, студентів, працівників та випускників вишу.

Юлія Типусяк, магістрантка 1 курсу факультету української філології та журналістики

* * *

Моя карамельноока, кучерява осінь

Здіймає пожовкле листя й лізе, куди не просять.

Вповзає в мої легені п’янким і терпким ароматом

Своїх перестиглих яблук і грон винограду.

Хода в неї непомітна, тихесенько човгають капці,

Й під носа вона щось бурмоче, неначе столітня бабця.

Її золотава світлість танцює з холодним вітром,

Вмивається грозами-зливами, сміється щедрим сміхом.

І їй, усіма оспіваній, одягнутій в жовте листя,

Так добре блукати в садах імлистих,

Мого серця торкатися холодними пальцями,

Мрійливо кружляти туманними вальсами.

Читати далі

Успішний захист дисертації!

Вітаємо Світлану Анатоліївну Михальську, доцента кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти, з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія (тема дисертації: “Психологія мовленнєвої поведінки дитини 5-7 року життя”).

Бажаємо Світлані Анатоліївні подальших успіхів і досягнень у науковій та професійній діяльності!

Ректорат