День: 20.05.2016

Кубок світу з кікбоксингу

12-15 травня 2016 року в Будапешті (Угорщина) пройшов Кубок світу з кікбоксингу WAKO. У змаганнях взяли участь 2324 спортсменів із 40 країн. Студенти нашого вишу поклали в скарбничку збірної команди України дві медалі: Павло Кондратов (факультет фізичної культури) виборов срібло, Жанна Радюк (педагогічний факультет) – бронзу. Читати далі

Завершилася 15 наукова конференція Школи Відкритого Розуму

У Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка завершилася 15 наукова конференція Школи Відкритого Розуму (SZKOŁA OTWARTEGO UMYSŁU). В межах цієї зустрічі студенти з України та Польщі мали змогу представити свої наукові роботи, подискутувати та знайти однодумців.  Тема конференції давала широкий політ думкам: «Знання і/чи віра. Методологічний конфлікт».

Першим виступив Волковинський Олександр Сергійович, який привітав усіх присутніх із приїздом до Кам’янця-Подільського (перші кілька днів конференція відбувалась у Тернополі). Також, не залишив поза увагою історичне коріння  університету, тому розпочав з невеличкого екскурсу.

Потім слово надали Лещаку Олегу Володимировичу, професору Кельцького національного університету імені Яна Кохановського:

«Традиційно у нас одна тема розтягується на дві конференції – одну в Україні, іншу – у Польщі. Цьогоріч такою є «Знання і/чи віра. Методологічний конфлікт». Головною метою є зближення осередків, розвиток креативного мислення. А основна формула: не боятись переривати виступаючого, навіть якщо це профеcори.

Першою виступила Дарія Хохель (м. Кам’янець-Подільський) із темою «Образ переживання горя у «Маленьких богах» Тіма Пратта». Наступною виступила Кароліна Булковська (м. Білосток) з темою: «Тема веры и неверия в поэзии Ф. И. Тютчева». Адже «Школа Відкритого Розуму» – міжнародний проект, який публікує наукові роботи українською, російською та польською мовами. Наступного дня дискусії були особливо палкими та напруженими. Найактивнішими учасниками конференції, безумовно, були студенти спеціальності «Журналістика», які представили низку цікавих наукових робіт.

Ось і настав вечір прощань. Учасників запросили на прощальне вогнище. За тиждень учасники встигли зблизитись, знайшли друзів та однодумців. Опісля прощання польські товариші запросили студентів КПНУ на конференцію в Кельцe, яка відбудеться уже у вересні цього року.

Довідка. Школа відкритого розуму – це міжнародний проект, у якому беруть участь студенти із України, Росії та Польщі. Головна мета проекту  — інтелектуальне виховання майбутніх вчених, діячів освіти та культури, формування політичних постатей майбутнього, формування свідомих громадян суспільства.

За підсумками роботи двох тематично споріднених семінарів видаються наукові збірники, які містять кращі матеріали, що пройшли випробування в палких дискусіях та обговореннях. Заходи, що відбулися та відбуватимуться в межах проекту «Школа Відкритого Розуму», покликані сприяти інтернаціональній згуртованості сучасної молоді, розбудові суспільства без кордонів.

Юлія Боднар, студентка групи Zh1-B13

Відбулася підсумкова атестація з польської мови у Лінгвістичному центрі

19 травня 2016 року відбулася підсумкова атестація з польської мови слухачів курсів з вивчення іноземних мов Лінгвістичного центру. Слухачі групи Р1.А1, які опановували польську мову рівня А1, продемонстрували свій рівень комунікативної компетентності.

Для визначення рівня сформованості мовленнєвих умінь читання, аудіювання, письма та говоріння викладацьким складом Лінгвістичного центру був використаний автентичний матеріал, що дало змогу нашим слухачам у інтерактивній формі якнайкраще виявити свої знання, навички та вміння з польської мови.
Читати далі

Презентація програми стажування у Верховній Раді

 

13 травня в центральному корпусі нашого університету відбулася презентація програми стажування у Верховній Раді України.

Програма стажування молоді у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – проект громадської організації «Ліга інтернів». Вона передбачає стажування у відповідних органах державної влади, навчання, заходи із розвитку лідерства для її інтернів.  Читати далі