День: 03.12.2019

Нові суддівські кадри Хмельниччини

З 27 по 30 листопада в Кам’янці-Подільському Хмельницької області відбувся семінар для суддів І рівня TOESC.

Заняття проводилися на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під керівництвом офіційного лектора з легкої атлетики України В’ячеслава Нищеменка. Читати далі

Іван Прокоф’єв – лауреат престижної премії

Кризовість часу, в якій нам випало жити, очевидна. Її ознаки – на кожному кроці. Очевидна і криза культури, що проявляється, зокрема, у «масовій культурі». Люди перестали читати. А якщо й читають, то – “ширвжиток”, “антиестетичну жуйку” без натяку на художність. А проте високохудожня література твориться і в наші дні. Немалою мірою – завдяки літературній критиці, котра, хоча теж вражена кризою, у кращих своїх зразках відстоює критерії високого мистецтва. Серед відомих митців, що їх утверджують, є і подоляни.

Нещодавно Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України оголошено імена лауреатів всеукраїнської Премії в галузі літературної критики імені академіка О. Білецького за 2018 та 2019 роки. Лауреатів обрали за результатами засідання журі премії, очолюваного академіком М. Жулинським, і таємного голосування.

Лауреатом премії за 2018 рік став подільський письменник і науковець Іван Прокоф’єв. Відзнаки його удостоєно за низку полемічних статей, що стосуються естетичної позиції академіка І. Дзюби, сучасного літературного процесу, творчості Л. Талалая, В. Базилевського, П.Перебийноса, С. Йовенко, А. Ненцінського та інших.

Іван Прокоф’єв – кандидат філологічних наук, доцент, донедавна працював викладачем Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, член Національної спілки письменників України, автор поетичних і літературознавчих книг. Сотні його віршів, десятки наукових статей, рецензій видруковані на сторінках всеукраїнської періодики.

Довідка: літературна премія в галузі критики імені О. Білецького заснована 1972 року Спілкою письменників України та Інститутом літератури. Раніше премію отримували І.Дзюба, М. Жулинський, В. Дончик, М. Ільницький, М. Слабошпицький та інші.

Василь Добровольський, голова Кам’янець-Подільської
міськрайонної організації Національної спілки журналістів України

Анжеліка і книжки: п’ять причин, чому вам варто прочитати останній роман Харукі Муракамі

Зовсім нещодавно, у 2017 році, світ побачила нова книга відомого японського письменника Харукі Муракамі «Killing Kommendatore» («Вбивство командора»). Для справжнього читача завжди важливо «бути в курсі» літературних подій, а нова книга Муракамі – це подія. Про неї говорили й писали вже багато. Читати далі

Кубок України з боротьби на поясах «Алиш»

28-30 листопада 2019 року в спорткомплексі «Будівельник» міста Черкас відбувся Кубок України з боротьби на поясах «Алиш» серед дорослих.
Хмельницьку область представляли студенти факультету фізичної культури нашого університету, котрі за підсумками змагань посіли такі місця: Любомир Репушко (в/к до 70 кг) – І місце, Ганна Колосова (в/к до 78 кг) – І місце, Олена Семаш (в/к до 52 кг) – ІІ місце, Максим Панчук (в/к до 60 кг) – ІІІ місце, Євгеній Костенюк (в/к до 80 кг) – ІІІ місце, Олександр Снєгов (в/к до 90 кг) – ІІІ місце, Ярослав Марчук (в/к до 100 кг) – ІІІ місце.

Вітаємо наших спортсменів та бажаємо подальших перемог!

Спортклуб