День: 16.03.2020

Зустріч студентів-германістів із лектором Німецької служби академічного обміну (DAAD) Andre Böhm

У рамках реалізації співпраці між кафедрою німецької мови Університету Огієнка та Німецькою службою академічних обмінів наш університет мав за честь радо вітати у своїх стінах лектора (DAAD) Андре Бйома (Andre Böhm).

Перебуваючи на факультеті іноземної філології, пан Андре презентував лекції з питань лексикології, стилістики німецької мови та новітньої німецькомовної літератури. Практичний блок передбачав обговорення основних тенденцій розвитку сучасної німецької мови, змін у граматичній системі. Сучасна мова дуже швидко змінюється, піддається впливу різних соціальних, технічних, політичних і культурних чинників та факторів. Саме тому тема першої лекції  («Die Tendenzen der deutschen Gegenwartssprache») «Тенденції сучасної німецької мови» була релевантною та цікавою. Андре Бйом розтлумачив присутнім значення деяких термінів, зокрема пояснив різницю між Hochdeutsch та  Standarddeutsch, Dialektdeutsch та Regionaldeutsch. Студенти, працюючи в групах, наводили власні приклади з Jugendsprache та  Slang. Лектор зацікавив аудиторію не лише цікавими прикладами, а й різними формами роботи та вдало підібраними завданнями, які активізували студентів та викладачів.

Читати далі

Знайомство з конкурсантками “Міс університету – 2020”

Незабаром у міському Будинку культури відбудеться конкурс краси “Міс університету – 2020″. Дев’ять представниць різних факультетів виборюватимуть титул “Міс університету – 2020”.

У програмі конкурсу демонстрація учасницями своїх талантів, здібностей та артистичної майстерності. На вас чекає цікава програма заходу. Таке буває лише один раз на рік!

Поспілкувавшись із учасницями конкурсу, ми дізналися про них чимало цікавого… Знайомтеся з прекрасними, креативними, сміливими конкурсантками!

Читати далі

Перший випуск збірника наукових праць «Проблеми сучасної психології» у 2020 році

Вийшов перший у поточному році черговий випуск №47 Збірника наукових праць «Проблеми сучасної психології» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

Як ми повідомляли раніше, збірник наукових праць «Проблеми сучасної психології» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України включено до Переліку наукових фахових видань України, Категорія «Б», психологічні спеціальності – 053  відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. №1643 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад від 16 грудня 2019 року та внесення змін до наказів Міністерства освіти і науки України».

Читати далі