Історія успіху випускника К-ПНУ

Історія успіху випускника К-ПНУ

Тамара Мазур – випускниця педагогічного факультету 2022 року спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Успіх – це симбіоз наполегливої праці та доброти, яку ми проявляємо до людей.

Що спонукало стати студенткою педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація?

Професію художника складно назвати просто професією, оскільки для повноцінного становлення себе як митця, необхідно відчувати покликання. Саме це спонукало мене вийти на стежку вдосколалення своїх задатків. Заклад я обрала за порадами своїх наставників, які раніше здобували тут мистецьку освіту, а обрати спеціальність реставратора мені порадив колишній викладач кафедри ОДПМ та РТМ Денис Костюк. Його рекомендації як професійного художника змусили мене всерйоз задуматися над сказаними словами, за що виражаю, сьогодні вже колезі, безмежну вдячність, оскільки не уявляю своє життя без здобутих знань, набутих умінь і навичок із реставраційної справи.

Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’яталися роки навчання на факультеті? Кого із викладачів згадуєте? Згадуючи студентські роки, за чим жалкуєте? Спілкуєтеся зі своїми одногрупниками? Вони працюють за фахом?

Сміливо можу сказати, що студентські роки – це саме той період, у який я, безсумнівно, хотіла б повернутися. Чудовий творчий антураж, фактично дружні стосунки із викладачами кафедри, кожен з яких володіє особливими знаннями та навичками, широке коло однодумців – саме те органічне середовище, яке формує справжню творчу особистість і чого, на жаль, не вистачає після закінчення університету. Складана ситуація в країні звужує площадки для заробітку творчим людям до критичних розмірів.

Які навички Ви здобули під час навчання в університеті? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребували більш детального вивчення?

Кафедра ОДПМ та РТМ надає якісні знання і навички своїм студентам. Вважаю, що потрібно збільшити кількість годин, відведених на практичні заняття.

Де Ви зараз працюєте? Що входить в коло Ваших обов’язків? Вам подобається робота? Чим запам’яталися перші дні роботи?

Сьогодні місця моєї роботи – НІАЗ “Кам’янець” (посада – старший науковий співробітник) і Галерея мистецтв (художник). Обидва місця роботи пов’язані з культурою та мистецтвом, але робота установ має різну специфіку, що дозволяє постійно розвиватися.

Що Вам допомагає у роботі? У чому черпаєте сили, натхнення? Які цікаві проєкти виконували? Чи маєте час на відпочинок?

Робота в подібних установах уже є натхненням, оскільки ми обліковуємо, зберігаємо, реставруємо і популяризуємо мистецькі витвори, працюємо на науковій ниві, а це – постійний розвиток.

У чому секрет Вашого успіху? Які плани на майбутнє?

Успіх – це результат великої праці, так що я планую не зупинятися.

Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?

Якщо мистецтво – це частина вашого життя, то просто робіть все, що можете, заради свого вдосконалення, навіть якщо це вартує недоспаних ночей.

Пресцентр