День туризму

День туризму

Поділитися!


27 вересня в межах святкування Всесвітнього дня туризму студенти економічного факультету  Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (напрями підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа») брали активну участь у заходах, які проводилися в місті.

Так, у Кам’янці-Подільському офіційно презентували цікавий проект, у якому наші студенти виступили як глядачі та перші користувачі. Цей проект тісно поєднав новітні технології з історичними цінностями. Відтепер на багатьох туристичних об’єктах міста розміщені інтерактивні таблички проекту Moreinfo. Скануючи їх за допомогою смартфона, турист чи мешканець міста може отримати вичерпну інформацію про пам’ятку.

Таку новинку для Кам’янця втілив у життя автор IT-додатку «Moreіnfo» Михайло Дьомшин. Саме він прибув до міста, щоб разом із заступником міського голови Вадимом Савчуком, директоркою департаменту гуманітарної політики Альоною Куземою та працівниками історичного музею-заповідника презентували реалізований проект.

«Ця програма працює під патронатом Міністерства культури України і покликана зробити місто зрозумілим і зручним для знайомства, – каже Михайло. – Таблички Moreinfo дозволяють «оживити» пам’ятки архітектури і дають їм можливість «заговорити» з туристом, а навігація від Moreinfo пропонує оптимальний маршрут дослідження нової місцевості».

Наразі в місті відкрито 11 інтерактивних табличок для найбільш значущих пам’яток Кам’янця-Подільського (Старий замок, Башта Стефана Баторія, Замковий міст, Троїцька церква, Кафедральний костел Св. Ап. Петра і Павла, Тринітарський костел, Домініканський костел Св. Миколая, Ратуша, Подільська семінарія, Будинок окружного суду, Міська криниця).

Для довідки: На кожній табличці є короткий опис пам’ятки українською, англійською та шрифтом Брайля, QR-код та NFC-мітка, за допомогою якої ви у своєму смартфоні зможете отримати інформацію про туристичний об’єкт. На цій сторінці знаходиться опис, історія та цікаві факти про об’єкт семи мовами, розроблений також аудіогід та маршрут до пам’яток.

Після завершення презентації проекту компанією «Moreіnfo» студенти взяли участь в урочистостях до Всесвітнього дня туризму в конференц-залі готелю «Клеопатра».

Богдана Опря, доцент кафедри

 туризму та готельно-ресторанної справи