Новела «Valse mélancolique» Ольги Кобилянської на сцені Університету Огієнка

Новела «Valse mélancolique» Ольги Кобилянської на сцені Університету Огієнка

Поділитися!

Нещодавно в нашому університеті відбулася вистава за мотивами новели Ольги Кобилянської «Valse mélancolique». Виставу презентувала театральна студія «Естель» (керівник Людмила Починок). Глядачі мали можливість насолодитися надзвичайно тонкою й вишуканою постановкою у виконанні талановитих студентів факультету української філології та журналістики Наталії Неставальської, Анастасії Корній, Ульяни Чайковської, Діани Дитко та Максима Левунця.
Провідною темою новели, покладеної в основу спектаклю, є мистецтво, його значення для духовного світу людини. Три артистичні натури Ганна, Марта і Софія шукають у своєму житті смисли, гармонію, шляхи до самореалізації. Дівчата надзвичайно різні за характерами: Ганна – вольова й експресивна, смілива бунтарка, Марта – вдумлива інтелігентка, врівноважена і спокійна натура з ніжними й простими мріями, а Софія – меланхолійна, глибока, чутлива, емпатична і вразлива. Одним з основних мотивів твору є доля митця, трагедія і глибина цієї долі. На прикладі головних героїнь ми дізнаємося про світ людей, заглиблених у мистецтво. Це історія про трьох сильних, гордих і незалежних жінок. Кожна з них проживе своє життя, спізнає своє горе й свої радощі.

Вистава вимагає особливого сприйняття. Вона для тих, хто здатний осмислювати психологію героїв. Це історія для тих, хто любить мистецтво, сприймає його глибокий зміст, відчуває важливість життєвих цінностей. Її зможе зрозуміти лише той, хто «пірнав» глибоко у своє внутрішнє «я», слухав музику душею, вмів читати поміж рядками і чув у паузах між словами.
У проникливій п’єсі «Valse mélancolique» ви не знайдете динамічного сюжету, гумору, блиску й метушні, але відчуєте щось більше, вагоміше й важливіше за це. А що саме? Це вирішувати кожному глядачеві.

Анжела Хан, директор студентського клубу