Як студенти Університету Огієнка навчаються в Польщі

Як студенти Університету Огієнка навчаються в Польщі

Рік тому я почула про програму подвійного диплома, яка проводиться в межах співпраці між нашим університетом та Інститутом Європейської Культури в місті Гнєзно. Зараз уже минув четвертий місяць мого навчання в магістратурі за напрямом «Європейська комунікація» в першій столиці Польщі. Разом зі мною освіту тут здобувають ще два студенти К-ПНУ: Оля Шірінова (І курс бакалаврату, напрям – проєктування) та Дмитро Бабінський (магістратура, напрям – європейська комунікація). Буду відверта: я анітрохи не пошкодувала, що скористалася такою можливістю.

Не перелічити тих переваг, які дає ця програма для студентів. Це не лише здобуття одразу двох дипломів, а й чудовий спосіб познайомитися з іншою культурою (цікаві екскурсії, наприклад), навчатися іноземних мов (курси польської та англійської мов), набувати європейського досвіду. Кожен студент має змогу вибрати один із напрямів: проєктування і європейська комунікація.Перші заняття з викладачами стали для мене справжнім відкриттям: вони спрямованні на самореалізацію та саморозвиток студентів, розкриття їх творчого потенціалу і лідерських якостей. Ми планували власні стартапи, вигадували і проводили цікаві івенти, навчалися та відпочивали. Також для іноземців проводяться безкоштовні курси польської мови в Познані, які я, Оля та Дмитро відвідуємо двічі на місяць. Інститут добре обладнаний засобами, що допомагають зробити навчальний процес продуктивнішим і цікавішим. Студенти проживають у гуртожитках, де все облаштовано для максимального комфорту.

Особисто мені, як студентці факультету іноземних мов, програма дає можливість використати свої знання й уміння, набуті під час навчання в Кам’янці-Подільському національному університету імені Івана Огієнка. Спілкування англійською і польською мовами, активне культурне збагачення, цікаве студентське життя – ось ті переваги, які я отримую в Інституті Європейської культури.Я вдячна Університету Огієнка за здійснення мрії – здобуття освіти за кордоном, за те, що завдяки цій програмі познайомилася з чудовими людьми, за шанс розкрити й побачити саму себе зовсім з іншого боку. Ще рік тому, слухаючи лекції з англійської і німецької мов, й уявити не могла, що стану студенткою польського навчального закладу. Проте життя непередбачуване, а найкращі несподіванки трапляються тоді, коли ми докладаємо максимум зусиль, очікуючи на мінімальний результат.За детальною інформацією звертайтесь безпосередньо у відділ міжнародних зв’язків, а також шукайте на сайті Відділу.

Наталія Гаєвська, студентка І курсу магістратури

факультету іноземної філології (заочна форма навчання)

та Інституту Європейської Культури в місті Гнєзно (денна форма навчання),

Республіка Польща