Продовжуємо традиції Івана Огієнка

Продовжуємо традиції Івана Огієнка

22 жовтня з нагоди 102-ї річниці від дня заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція “Традиції Івана Огієнка у світлі вітчизняної науки”. У межах конференції професорка Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галина Райбедюк прочитала відкриту лекцію на тему: «Спалитися в безупиннім життю…»: пасіонарна енергетика слова і чину Юрія Липи». Лекція стала продовженням циклу щорічних читань, присвячених пам’яті нашого патрона Івана Огієнка, а також славетних письменників Поділля. Цьогоріч громадськість відзначила 120-ту річницю від дня народження письменника, лікаря, громадського діяча, студента Івана Огієнка – Юрія Липи.

Вступне слово виголосив перший проректор університету Володимир Дубінський. Він згадав славетну історію Огієнкового вишу, наголосив, що саме університет був тим освітнім осередком, який у далекому 1918 об’єднав Західну і Східну Україну. Цікавими й змістовними були доповіді викладачів кафедри української літератури та компаративістики, а також кафедри української мови. Олег Рарицький дослідив давні пам’ятки української літератури в науковій рецепції Івана Огієнка. Людмила Марчук виступила з доповіддю «Мовна особистість Юрія Липи: проблеми Огієнківського мислетворення». В інтелектуальній дискусії взяли участь й інші викладачі факультету.

Через віртуальний простір до слова запросили представників Ізмаїльського державного гуманітарного університету, котрі долучилися до обговорення феноменальної особистості Юрія Липи. Галина Райбедюк слушно зауважила: «Такі поети народжуються раз у ніколи».

Аудиторія активно долучалася до спілкування, лунали запитання, які стосувалися життя й творчості Юрія Липи. Завдяки змістовним відповідям присутні дізналися багато цікавого про письменника, зокрема про таємницю народження, а також кам’янецький період його життєтворчості.

Софія Бурмецька, студентка 4 курсу факультету української філології та журналістики