На базі Кадиївецького лісництва (околиці с. Кадиївці Кам’янець-Подільського р-ну Хмельницької обл.) та НПП «Подільські Товтри» впродовж 23-26 квітня 2015 року проходила ХVІ Загальноукраїнська орнітологічна школа-семінар «Орнітофауна та методи її досліджень».

Участь в роботі орнітологічної школи-семінару прийняли 29 учасників: студенти I-VI курсів ВНЗ Львова, Черкас, Києва та Кам’янця-Подільського, наукові співробітники НПП «Подільські Товтри», НПП «Хотинський», НПП «Дермансько-Острозький».

Організаторами школи-семінару виступили Західноукраїнське орнітологічне товариство, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, НПП «Подільські Товтри», Державний природознавчий музей НАН України (м. Львів).

За період роботи орнітологічної школи-семінару студенти оволоділи методиками обліку чисельності птахів; визначення птахів «до виду»; виготовлення пташиних тушок та чучел; ведення звітної документації. Відбулась студентська орнітологічна олімпіада. Під час олімпіади студенти визначали птахів «до виду» за фотографіями та відеороликами в двох номінаціях «senior» та «junior». Студенти природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка продемонстрували високий рівень підготовки.

Зокрема, під час орнітологічної олімпіади студенти природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка зайняли призові місця. У фотоконкурсі на визначення птахів (senior): І місце виборола Марина Савицька (51-БГ). У відеоконкурсі на визначення птахів (senior): І місце виборола  Марина Савицька (51-БГ), а ІІ місце – Богдан Гужальський (11-МБ). У фотоконкурсі на визначення птахів (junior): І місце виборов Дмитро Андрусяк  (31-БГ), ІІ місце – Тетяна Сливка (11-Б), а ІІІ місце – Іван Кременецький (21-Б). У відеоконкурсі на визначення птахів (junior): ІІІ місце виборола Тетяна Сливка (11-Б).

26 квітня в рамках школи-семінару відбувся Перший відкритий студентський чемпіонат Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з польової орнітології. Участь в чемпіонаті взяло чотири студентські команди із Львова, Києва, Кам’янця-Подільського та Черкас. Під час чемпіонату студентські команди визначали птахів в польових умовах на визначеному маршруті упродовж однієї години. Переможцями стала команда «Aves», до складу якої увійшли студенти природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка: Іван Кременецький  (21-Б) та Василь Павко (11-Б), набравши 95,6 балів зі 100 можливих.

Валентина Колодій, заступник декана
з виховної та профорієнтаційної роботи
природничого факультету