День української писемності і мови на педагогічному факультеті

День української писемності і мови на педагогічному факультеті

 
 
Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще.

Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу,його історична

пам’ять,найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика,барви

буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу

 (О.Олесь)

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Свято встановлено 6 листопада 1997 року на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.На педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка вже традиційно проводяться різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови, організовані студентами та викладачами кафедри мовознавчих дисциплін.

Мета цих заходів – продемонструвати, що українське слово – це скарбниця духовних надбань нації, досвіду співжиття, праці і творчості багатьох поколінь; що мова має свій характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле й майбутнє.

Цього дня на педагогічному факультеті панувала особлива атмосфера національної єдності. Святково прибрані аудиторії, запальна українська музика, викладачі та студенти у вишиванках – все це створювало неймовірно святковий і патріотичний настрій. Студенти ознайомлювались з історією виникнення свята, власноруч виготовляли вітальні листівки з висловами відомих українців про мову, брали участь у тематичних конкурсах та вікторинах.

Яскравим завершенням свята стала концертна програма за участю студентів факультету, які довели, що українська мова­ – це не лише мова художньої літератури; нею спілкуються, співають пісні, думають і мріють молоді інтелігентні люди, майбутнє нашої нації.

Ми можемо пишатись, що в нашій незалежній державі живуть справжні патріоти своєї Батьківщини, де бринить рідне слово, де звучить українська мова, де живуть яскраві таланти, що звеличують свою Україну.

О.В.Мартіна, кандидат філологічних наук,
доцент кафедри мовознавчих дисциплін