Леона Вишневська: «Я розповідаю історії, в яких кожен може знайти хоча б проміле з власного життя, саме в цьому і є увесь сенс»

Леона Вишневська: «Я розповідаю історії, в яких кожен може знайти хоча б проміле з власного життя, саме в цьому і є увесь сенс»

Леона Вишневська – молода, талановита, оригінальна і дуже світла поетеса. Сьогодні вона поділиться з нашими читачами секретами свого успіху. Отже, до вашої уваги найчуттєвіша представниця сучасної української літератури.

Леоно, коли в тебе зародилася любов до літератури?

– Я б не сказала, що це любов, принаймні в її стандартному розумінні. Це швидше магніт, який сидить глибоко в мені, щось вроджене і постійне.

Що тебе надихає для написання?

– Все! Справді. Все, що здатне торкнутися серця.

Хто для тебе є літературним авторитетом?

– Ліна Василівна Костенко – жінка легенда, якою я ніколи не припиню захоплюватись. Вона мій головний путівник у довгій, заплутаній та не завжди справедливій дорозі творчих починань.

У тебе дуже чуттєві вірші. Це власні переживання?

– Один з найвлучніших епітетів. Я пишу про те, що відчуваю, про те що колись відбулось, відбувається чи ще повинне відбутись. Я розповідаю історії, в яких кожен може знайти хоча б проміле з власного життя, саме в цьому і є увесь сенс: бути близькою, рідною своєму читачеві. І зовсім неважливо чи він поряд, а чи за сотні миль від тебе.

Ти прославилася за допомогою соцмереж. Тебе хтось підштовхнув до того, щоб розповісти іншим про свою творчість?

– Звісно. Це як точка кипіння – вже не було сил стримувати свої пориви і завдяки особливим людям у моєму житті я почала нарешті ділитись тим, що надцять років нишком чекало на момент народження.

Твої відеовірші збирають тисячі переглядів. У чому секрет успіху?

– Насправді немає жодних секретів. Єдине, що повинен запам`ятати кожен – невтомна праця і віра у власні сили. Крок за кроком, нехай іноді важко, іноді ніхто не розуміє, не підтримує, але! Одного ранку ти прокинешся і побачиш, як все це принесе  цілком виправдані плоди. Треба тільки наважитись.

Чи публічна ти людина? Чи хвилюєшся перед аудиторією?

– Шалено хвилююсь. Кожного разу, наче вперше. І це нормально, бо такий у мене полохливий внутрішній сенсор – водночас боятись свого глядача та захоплюватись ним.

Що Леона Вишневська робить, коли перебуває на самоті?

–  Насолоджується моментом «в собі».

–  Успіх для тебе – це…

–  Дуже мінлива і непостійна річ. Головне, щоб тебе не просто слухали, а щоб почули.

–  Ти була в Кам`янці-Подільському. Чи сподобалося тобі місто?

–  Була минулого року з презентацією збірки «Ти мій всеsweet». Це магічне місто, в ньому відчуваєш себе наче в іншому вимірі. Такий собі сучасний Камелот.

Що побажаєш своїм читачам?

–  Терпіння, внутрішнього спокою і мирного неба. Пам`ятайте, хай щоб не трапилось – все прекрасне чекає на вас попереду.

Розмовляла Лілія Надвідна,
кореспондент газети