Молитва тіла, яка підтримує молитву душі

Молитва тіла, яка підтримує молитву душі

Піст завжди викликає полеміку в людей різного віку. Хтось вважає це обов’язковим та строго дотримуєтесь, а хтось і гадки не має що воно таке.

Більшість поглядів про поняття посту сходяться на тому, що це можливість стати ближчим до Бога, очистити свою душу. Та кожен трактує це поняття в своєму розумінні і відносно постить по-різному. Багато хто відмовляється від певної їжі, музики, дехто від Інтернету, телебачення, а хтось просто позбавляється від поганих думок. Це, так би мовити, справа особиста. Але не можна стримуватись від їжі і в той же час «пити кров» близьких, адже для Бога важлива духовна сторона посту. Ні в якому разі не слід ототожнювати піст із дієтою. Оскільки-це два різних поняття. На відміну від дієти, метою якої є схуднення, піст зумовлений релігійними поглядами, ціллю якого є пізнати Бога. «Бо царство Боже не їжа і не пиття, а праведність, мир і радість у Святому Дусі.» – сказано в Новому Заповіті.

Є різні версії походження посту. Одна з них пояснює, що піст – це традиція, яка передавалась з покоління в покоління. Інша ж розглядає піст як стримання від нечистих продуктів. Дехто пояснює, що в залежності від сезону, наші предки мали відмовлятися від їжі, щоб її вистачило всім і на триваліший час.

Наше століття відзначається тим, що духовні цінності стоять далеко не на першому місці, особливо у студентів. Велика кількість юнаків та дівчат перестають вірити в Бога.

Чи є серед студентів ті, хто цікавиться темою посту? Якими принципами вони керуються, дотримуючись його?

Як показало опитування серед студентів, то лише 17, 6% постять, 52, 9%- ні та 29, 4%-інколи.

Чим зумовлені такі низькі показники? Причин достатньо:

1.У багатьох проблеми зі здоров’ям. Але варто знати, що під час посту також можна оздоровитися, якщо знати міру. Піст покращує сон, зменшує нервовість та напруження, звільняє від куріння.

2.Шалений темп життя, через що люди не контролюють своє харчування та їдять все, що під руку попаде.

3.І ще одна вагома причина, пов’язана з тим, що більшість вважають це маячнею.

Та, як би там не було, а все ж є такі студенти в нашому вузі для яких піст є важливим. Один з них Василь Арович (2 курс факультету української філології та журналістики, 21Ж група), який поділився своєю думкою щодо цієї теми: «Багато людей думають, що піст – це просто утримання від їжі, своєрідна дієта перед літом. Хочу заперечити, піст – це не дієта! Для мене піст це не просто відмова від їжі, а також духовне очищення. Стараюсь дотримуватись його в перший та останній тижні Великого посту.»

Про Бога потрібно пам’ятати все життя і робити добрі діла не лише в рамках посту. Помолившись чи посповідавшись будь-коли, ви станете краще як духовно так і тілесно. Головне – робити це щиро, стримано та з вірою.

Христина Юхней, студенка ІІ курсу факультету
української філології та журналістики
(спеціальність “Журналістика”), кореспондент газети