Розкопки Більського городища: для поціновувачів прадавньої історії

Для майбутнього архелога завжди замало теорії, щоб пізнати усі тонкощі свого обраного покликання. Чудовою нагодою практичного опанування архелогічної науки скористалися студенти історичного факультету нашого університету, долучившись до повномасштабних наукових досліджень пам’яток скіфської доби на території Більського городища.

Літня польова археологічна школа стартувала на Полтавщині 15 липня і триватиме до 15 серпня 2015 року. Організатори очікують завдяки успішній реалізації проекту зацікавити в майбтньому ще більшу кількість молодих фахівців, що матимуть бажання вивчати древнє Більське городище шляхом щорічних планових археологічних розвідок та розкопок. Головна мета діяльності школи – опанування археологічної науки учасниками, проведення повномасштабних наукових досліджень на території городища, налагодження дієвої співпраці між молодими дослідниками щодо вивчення пам’яток, передусім скіфської доби. Наші студенти, окрім безпосередньої участі в польових археологічних дослідженнях мали змогу відвідувати лекції вітчизняних та закордонних фахівців, присвячені різноманітним проблемам історії та археології ранньої Залізної доби Європи, питанням антропології, археологічної методології, пам’яткоохоронної діяльності.

До роботи на розкопках, окрім наших студентів, долучилися представники й інших вишів. Зокрема, Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара, Київського національного університету культури і мистецтв, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.К. Винниченка, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Ініціаторами цього проекту виступили комунальна установа «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради та відділ археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України.

Ольга Комарова,
гол. редактор газети