Відбувся “Ярмарок професій”

Професій існує безліч. Але кожного хвилює питання: як знайти головну справу життя, щоб почуватися задоволеним не лише морально, а й матеріально? Тому сьогодні перед випускниками стоїть нелегке завдання вибору професії по душі, визначення професійного життєвого шляху.

5 листопада 2015 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся інформаційно-просвітницький захід «Ярмарок професій». Захід організували Кам’янець-Подільський міський центр зайнятості, Кам’янець-Подільський районний центр зайнятості та відділ профорієнтаційної роботи, працевлаштування, моніторингу якості підготовки фахівців та підвищення її кваліфікації (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка).

Із вітальним словом перед випускниками шкіл виступили: Василь Володимирович Кобильник, проректор з науково-педагогічної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Наталія Іларіонівна Постова, директор Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості.

До участі в інформаційно-просвітницькому заході долучилося 18 навчальних закладів Хмельницької області. Абітурієнти мали можливість отримати вичерпну інформацію про університети та коледжі, дізнатися про перспективи подальшого працевлаштування.

Цікавою та насиченою була програма, запропонована Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка. Абітурієнти мали можливість працювати у невеликих групах, де провідні викладачі вишу провели для них цікаві заходи.

Великим успіхом користувалися тренінги «Психодіагностика готовності до оволодіння обраною професією» (керівник – Савицька Ольга Вікторівна, кандидат психологічних наук, доцент) і «Метафоричні асоціативні картки в роботі соціального педагога» (керівник – Дідик Наталія Михайлівна, кандидат психологічних наук).

Також відбулася презентація творчих і мистецьких проектів: «Знайомство зі спеціальностями мистецького спрямування» (керівники – Гнатенко Ольга Сергіївна, кандидат фізико-математичних наук, доцент; Гордійчук Мар’яна Сидорівна, кандидат педагогічних наук, доцент), «Основи фотозйомки» (керівник – Колупаєва Олена Миколаївна, кандидат філологічних наук, асистент).

Екскурсію до навчально-наукової лабораторії етнології та майстер-клас з писанкарства для майбутніх філологів-українознавців організував Щегельський Валерій Васильович, завідувач навчально-науковою лабораторією етнології.

Зацікавили абітурієнтів і профільні заходи: «Історичні джерела як засоби пізнання історії» (керівник – Юга Олександр Анатолійович, старший викладач кафедри всесвітньої історії), «Напрямки використання сучасної географії» (керівник – Касіяник Ігор Петрович, кандидат географічних наук, доцент), «Комунікативні особливості сучасної польської мови» (керівник – Стахнюк Наталія Олександрівна, кандидат філологічних наук).

Цілу низку проектів презентував фізико-математичний факультет: майстер-клас «Проектування мікроконтролерних систем» (керівник – Оптасюк Сергій Васильович, кандидат фізико-математичних наук, доцент), бесіда-демонстрація «Організація технічної творчості студентів» (керівник – Пташнік Леонід Іванович, кандидат педагогічних наук), демонстрація геометричної та хвильової оптики (керівник – Ніколаєв Олексій Михайлович, кандидат педагогічних наук, доцент).

Викладачі економічного факультету підготували для учнів бесіду «Формування грошової системи» (керівник – Буторіна Вероніка Борисівна, кандидат економічних наук).

Майбутніх спортсменів науково-педагогічні працівники факультету фізичної культури запросили на бесіду-презентацію «Методика дослідження процесів відновлення діяльності серцево-судинної системи» (керівники – Жигульова Евеліна Олександрівна, кандидат біологічних наук, доцент; Зданюк Вадим Володимирович, кандидат педагогічних наук) і майстер-клас з гімнастики (керівник – Марчук Володимир Миколайович, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання).

Абітурієнти мали можливість не лише отримати вичерпну інформацію про навчальні заклади області, а й познайомитися зі студентським життям Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, поспілкуватися із провідними науковцями.

Лілія Надвідна, кореспондент газети,
Зореслава Шевчук, начальник відділу профорієнтаційної
роботи, працевлаштування, моніторингу якості підготовки
фахівців та підвищення їх кваліфікації