День: 30.01.2017

“Ввімкни світло”. Сергій Клейніс. #студенти

Про музику й призначення

Займався музикою ще з молодших класів. Чотири роки в музичній школі грав на фортепіано, потім зрозумів, що це не моє, і перевівся на вокал. Згодом, коли вступив до університету, відкрив для себе ще одну сторінку музики – гітару. Читати далі

Кам’янецькі студенти повертали до життя старі полотна

Насправді вражає те, на що здатні людські руки під контролем таланту та наполегливості. Реставраційна робота – воістину ювелірна, як і творіння митців загалом. Переконатися вкотре у цьому можна було сьогодні, 30-го січня. У Галереї мистецтв пройшов відкритий захист магістерських робіт студентів спеціальності «Реставрація творів мистецтва» К-ПНУ ім. І Огієнка.
Відкритий захист робіт організували у рамках проекту «Від забуття до відкриття». Понад рік кожен студент працював над тим, аби вберегти й повернути до життя неоціненний зразок мистецтва, котрий, на жаль, піддається руйнівному впливу часу. Хтось брався за старі полотна, хтось – за фрагмент воріт, хтось – за ікону. Окрім того, що присутнім демонстрували результати клопіткої праці, студенти паралельно розповідали про етапи роботи, складнощі, котрі виникали.
Дипломовані митці намагалися справно скопіювати, наприклад, імениту картину «Два сатири» Рубенса, «Відлюдник святий Павло» та «Святий Христофор» Рібера.
Окрім того, магістерська робота студентів полягала не у просто реставрації роботи, а й в аналізі проблем процесу. Зокрема йшлося про зшивні полотна і те, як важко було реставрувати картину, котра фактично зшита із менших клаптів. Студенти розбиралися із багатошаровою непрофесійною реставрацією, котру виконував хтось раніше до них і те, як негативно це відбилося на загальному, кінцевому результаті.
Для присутніх студенти поглиблено розповіли в символіку, зображених на картинах, і трактували її. Реставровані роботи повернуться до фондів музею.

Фото: Діана Грушанська

Іванна Шептицька, https://kp.20minut.ua/Kult-podii/kamyanetski-studenti-povertali-do-zhittya-stari-polotna-foto-10580595.html