Стажування у Польщі: відгук

Стажування у Польщі: відгук

 

 

(кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології освіти Ольга Савицька та кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Яна Раєвська)

Міжнародне стажування – це шлях до підвищення власної кваліфікації: стандартів викладання, дослідницької роботи; це також забезпечення міжнародної мобільності та динамічності, інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

 Ми – Ольга Савицька (кандидат педагогічних наук , доцент кафедри психології освіти) та Яна Раєвська  (кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи)  реалізували програму наукового стажування та підвищення професійної кваліфікації з 31 липня по 9 серпня 2019 року в Люблінському Католицькому Університеті Іоанна Павла ІІ (м. Люблін, Республіка Польща).

Процес стажування виявився надзвичайно захопливим та пізнавальним. Упродовж підвищення кваліфікації  ми ознайомились з організацією навчального процесу та тематикою наукової діяльності кафедри Публічного здоров’я Інституту наук про родину і соціальну роботу Люблінського Католицького Університету Іоанна Павла ІІ. Ми працювали з упровадженням на заняттях інноваційних технологій навчання, зокрема, читання лекцій з використанням мультимедійних засобів, використання інтерактивних методів навчання.

Стажування здійснювалось в межах програми «Здоров’язберігаючі технології та якість життя: медичні, педагогічні, соціально-психологічні виміри». Відповідно до цієї програми, ми пройшли підвищення кваліфікації з теми «Психопрофілактика дисфункції сім’ї. Підготовка наречених до вступу в шлюб».

В межах літньої школи в Інституті наук про родину і соціальну працю відвідували й брали участь у лекторії на такі теми:

  • «Фізична активність медсестер: порівняльне дослідження в Польщі» ᅳ читав професор М. Хухра;
  • «Духовний та релігійний супровід в закладах охорони здоров’я Польщі – читав професор М. Каліновський;
  • «Етапи стресу акультурації, який переживають діти мігрантів, а також форми допомоги цим дітям» ᅳ читав професор, доктор психологічних наук Ю. Горбатюк;
  • «Роль спорту в процесах реабілітації людей з неповносправністю» ᅳ читав професор В. Яноха;
  • «Виховання в родині та структура родини» ᅳ читав професор Б. Паришевич;

а також пройшли цикл тренінгових занять «Підготовка наречених до вступу в шлюб» під керівництвом професора Ю. Горбанюка.

На V Міжнародній науковій конференції «Zdrowie publiczne socjalny, edukacyjny I psychologiczny wymiar» (8-9 серпня) я, Ольга Вікторівна Савицька, презентувала доповідь на тему «Cechy kopingzachowania studentów szkól wyższych w sytuacji egzaminu». Тези цієї статті опубліковані в матеріалах конференції.

Упродовж стажування ми опрацьовували фахову літературу в науковій бібліотеці Люблінського Католицького університету Іоанна Павла ІІ, що дало змогу поповнити багаж знань, збагатити власний досвід.

 

У нас також була нагода вдосконалити свій рівень польської мови на професійних курсах – рівень B1.

Надзвичайно приємні враження залишив по собі майстер-клас зі ручної роботи по створенню ангелів.  Приємністю для нас стала екскурсія мальовничим старовинним Любліном та екскурсія до Казиміжа Дольного. Ми в захопленні здійснювали подорож по Віслі на теплоході, насолоджуючись красивими пейзажами.

Міжнародне стажування – це неймовірний досвід, який збагачує нас необхідними знаннями та новими ідеями. Чудово, що за сприяння Відділу міжнародних зв’язків ми маємо таку гарну нагоду розвитку й вдосконалення.

Відділ міжнародних зв’язків.