Вахтанг Кіпіані презентував свою книгу «Справа Василя Стуса» в К-ПНУ

Вахтанг Кіпіані презентував свою книгу «Справа Василя Стуса» в К-ПНУ

12 березня в межах циклу зустрічей із громадськістю Хмельниччини Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка відвідав заслужений журналіст України, історик, публіцист, головний редактор інтернет-видання «Історична правда»,  перший лауреат премії імені Георгія Гонгадзе, лауреат премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці», засновник Музею-архіву преси у Києві, викладач Українського католицького університету у Львові та Національного університету «Києво-Могилянська академія», активний громадський діяч Вахтанг Кіпіані із презентацією книги «Справа Василя Стуса».

Хоч «Справа Василя Стуса» вийшла друком кілька місяців тому, але вже встигла викликати значний резонанс у суспільстві. 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд міста Києва ухвалив рішення про заборону розповсюдження книги, але судовий процес ще триває. Під час зустрічі Вахтанг Кіпіані зауважив, що впродовж шести місяців опрацьовував низку матеріалів, які репрезентують, як і за що насправді судили українського поета і дисидента. У цій унікальній книзі зібрано цінні документи з колишнього архіву КДБ – протоколи судових засідань, обшуків і допитів. А ще – покази свідків, спогади товаришів і листи поета з тюрми. Незначну кількість становлять публіцистичні тексти Василя Стуса. З-поміж ексклюзивного матеріалу в книзі – останнє інтерв’ю співкамерника Стуса, російського письменника Леоніда Бородіна. Шість томів кримінальної справи Василя Стуса, а це тисячі сторінок, з якими могли ознайомитися лише історики, відтепер доступні кожному українцю. За словами Вахтанга, «Справа Василя Стуса» – це більше ніж повідомлення, адже в ній зазначено не лише імена тих, хто нищив поета, а й маловідомі свідчення людей, хто ризикуючи власною свободою, захищали Стуса в суді, а це, зокрема, дві товаришки Світлана Кириченко і Михайлина Коцюбинська.

Цікавими були питання авдиторії про особисті знайомства Вахтанга Кіпіані з дисидентами, захоплення у вільний від роботи час і плани на майбутнє.

«Справу Василя Стуса» видано накладом 98 тис. примірників, і попит на книгу лише зростає. У День Незалежності України Вахтанг обіцяв видати нову книгу, назву не анонсував, але наголосив, що на палітурці теж фігуруватиме слово «справа». Але не в контексті судовому, а як людська життєтворчість.Сам Вахтанг Кіпіані про свою книгу каже: «Ця книга не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною».

Пресцентр