Цінний подарунок книгозбірні К-ПНУ

У Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка шанують та вшановують ветеранів праці. Поштовхом до згадки про Анатолія Ілліча Мамалигу (1929–1999) стала неординарна подія: представники родини вирішили подарувати університетській бібліотеці найцінніші книги з батькового зібрання, зокрема п’ятнадцятитомне видання «История России с древнейших времен» С. М. Соловйова. Дочка, Інна Анатоліївна, 05 травня передала цінний дарунок університету. Зазначені книжки будуть цінним надбанням теперішньому та прийдешнім поколінням викладачів і студентів нашого закладу вищої освіти.

Довідково: історик, архівіст та педагог Анатолій Мамалига народився в с. Ходоровці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Закінчив Хотинський педагогічний технікум і Московський державний історико-архівний інститут. Працював учителем історії в загальноосвітніх школах України. Дослідники старшого покоління пам’ятають його також як наукового працівника, завідувача відділу використання фондів Державного архіву Хмельницької області. Він долучився до низки археографічних та історичних проєктів, які були реалізовані в 1950–1990-ті рр. Водночас Анатолій Ілліч працював над темою кандидатської дисертації з історії аграрних відносин у Подільській губернії у пореформений період (1861–1900 рр.). Він був співробітником і викладачем Кам’янець-Подільського філіалу Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування, а з 1977 до 1992 року – викладачем суспільних дисциплін нашого вишу. Його запам’ятали як гарного фахівця, скромну та чуйну людину. Молодим дослідникам А.І.Мамалига завжди надавав підтримку цінними порадами.

Завідувач кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін,

доктор історичних наук, доцент Олександр Федьков