День: 22.11.2021

Наталія Коваленко – запрошений лектор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

19 листопада 2021 року гостьову лекцію з дисципліни «Історія української мови» для здобувачів вищої освіти ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) та 035 Філологія (Українська мова і література) факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини прочитала Наталія Коваленко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови. Тема лекції, запропонована доктором філологічних наук, професором кафедри української мови та методики її викладання Оксаною Зелінською, стосувалася діалектного мовлення як важливого джерела дослідження історії української мови. Студенти на цікавих і переконливих прикладах переконалися в цінності діалектних записів і їхній надійності для наукових висновків про шляхи розвитку національної мови, а також мали мотивацію для самостійних розвідок через сторітелінг Наталії Дмитрівни, яка розповіла свою історію тривалих наукових пошуків, успішної їх реалізації.

Читати далі

Науково-педагогічні працівники К-ПНУ – члени журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

21 листопада 2021 року в закладах загальної середньої освіти м. Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільської міської громади (Довжоцький ліцей, Ходоровецький ліцей, Рихтівська гімназія) відбувся ІІ етап Всеукраїнської шкільної олімпіади з історії. Головою журі був перший проректор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Володимир Дубінський; членами журі – науково-педагогічні працівники історичного факультету К-ПНУ (Анатолій Глушковецький, кандидат історичних наук, декан історичного факультету; Ігор Опря, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії; Іван Боровець, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії; Олександр Юга, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії; Андрій Задорожнюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України; Вадим Стецюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України; Павло Кліщинський, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України; Володимир Адамовський, кандидат історичних наук, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін; Олександр Баженов, кандидат історичних наук, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін; Андрій Лубчинський, кандидат історичних наук, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін; Ірина Паур, директор Музею історії університету, кандидат історичних наук, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва).

Члени журі перевіряли учнівські роботи на базі історичного факультету. За результатами перевірки робіт визначено переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади.