Звіт ректора Сергія Копилова про виконання умов контракту із 01 січня 2021 р. по 31 грудня 2021 р.

Звіт ректора Сергія Копилова про виконання умов контракту із 01 січня 2021 р. по 31 грудня 2021 р.

28 грудня 2021 р. на засіданні конференції трудового колективу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка делегати заслухали звіт ректора, професора Сергія Копилова про виконання умов контракту № ІІ-106 від 11 червня 2020 р., який укладено з МОН України за період із 01 січня 2021 р. по 31 грудня 2021 р.

Ректор, виконуючи сучасні вимоги законодавства у вищій освіті України щодо забезпечення відкритості системи моніторингу досягнення цільових показників діяльності університету як складників контракту, у своєму звіті подав інформацію про результативність, ефективність та якість їх виконання в університеті 2021 р.

Упродовж 2021 р. Університет Огієнка ефективно функціонував в умовах карантину, зумовленого пандемією COVID-19, запровадив необхідні організаційно-управлінські та профілактичні заходи із запобігання поширенню хвороби серед учасників освітнього процесу, інших працівників університету й удосконалення організації освітнього процесу.

 

Ректор Сергій Копилов у своїй діяльності забезпечував реалізацію державної політики в галузі освіти і науки, зокрема: функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, належний рівень якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, проведення сучасних наукових досліджень, реалізацію державницького підходу щодо національно-патріотичного виховання студентської молоді, міжнародної співпраці із зарубіжними закладами вищої освіти, науковими організаціями, установами та фондами в контексті інтернаціоналізації вищої освіти в Україні тощо.

 

Під час виступу було детально розкрито досягнуті результати виконання цільових показників у 2021 р. Так, кількість аудиторій із мультимедійними дошками та проєкторами становила 68 шт., а це 39% забезпеченості мультимедійним обладнанням при встановленому показникові, який складає не менше 25% за підсумками звітного року. Завдяки успішній роботі структурних підрозділів університету, зокрема відділу міжнародних зв’язків, кафедри економіки підприємства та інших кафедр природничо-економічного факультету, в проєкті за Програмою Європейського Союзу Erasmus+ задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти, Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану (DigEco), створено лабораторію цифрової економіки (ауд. 210 навчального корпусу №1). У ній проведено ремонтні роботи за кошт університету та закуплено на основі отриманого першого траншу фінансування від Європейського Союзу в розмірі 34 784 євро сучасне комп’ютерне та периферійне обладнання.

Виконання цільового показника щодо запровадження внутрішньої моделі диференційованої оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових та інших працівників, залежно від результатів роботи з 01 січня 2021 р., дало можливість на основі затвердженого «Положення про додаткове преміювання науково-педагогічних та інших працівників К-ПНУ за особливі досягнення у навчальній, методичній та науковій роботі», преміювати працівників університету на загальну суму 1417760,39 грн.

Також було досягнуто необхідного рівня цільового показника щодо збільшення кількості проіндексованих публікацій науково-педагогічних працівників у виданнях, які реферуються в науковометричних базах Web of Science та Scopus та який має становити 2% щорічного збільшення до попереднього року. В інституційному профілі університету зафіксовано позитивну тенденцію щодо збільшення у 2021 р. кількості проіндексованих публікацій науково-педагогічних працівників у виданнях, які реферуються в науковометричних базах Web of Science та Scopus, зокрема в науковометричній базі Scopus показник приросту складає 34,6% та в науково-метричній базі Web of Science – 35% тощо.

Виконання цільового показника щодо зростання рівня міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти та педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників у 2021 р. відбулося завдяки зусиллям консолідованій роботі працівників відділу міжнародних зв’язків, деканів факультетів, завідувачів кафедр і гарантів освітніх програм, окремих науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, адже було реалізовано 90 міжнародних академічних мобільностей: 4 – здобувачами вищої освіти та 86 (з них 74 дистанційно) науково-педагогічними працівниками, що становить станом на 31.12.2021 р. 1,9% за вимоги не менше 0,5% за рік. Невисокий рівень міжнародної академічної мобільності студентів зумовлено протиепідемічними заходами в країнах Європи, пов’язаними із продовження пандемії COVID-19.

У період з 19.09. по 13.11.2021 р. університет реалізовував внутрішню академічну мобільність у межах програми «Студентська академічна мобільність» САМ Україна від Британської Ради в Україні (House of Europe) із партнерським ЗВО – Київським університетом імені Бориса Грінченка за спеціальністю 016 Спеціальна освіта.

Сьогодні внутрішня мобільність реалізовується із Приазовським державним технічним університетом для здобувачів вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент тощо.

Ректор здійснив детальний аналіз отриманих результатів виконання й інших цільових показників (збільшення частки працевлаштованих випускників закладу вищої освіти станом на 01.01.2024 р., на 01.01.2025 р. в порівнянні з попереднім календарним роком; частка аудиторних годин, протягом яких викладання навчальних дисциплін здійснюють англійською мовою, у загальній кількості аудиторних годин; створення, запуск та щорічне вдосконалення електронної системи управління навчанням (Learning Management System); удосконалення управлінських процесів у закладі вищої освіти, проведення комплексного внутрішнього аудиту управлінських процесів в університеті із залученням зовнішніх експертів до 01 вересня 2021 р.; здійснення перегляду освітніх програм із залученням основних роботодавців для випускників закладу вищої освіти з урахуванням даних, отриманих за підсумками зворотного зв’язку від здобувачів вищої освіти: 100% освітніх програм переглянуто на період з 01 січня 2020 р. по 31 серпня 2022 р.; запровадження комплексної автоматизації управління закладом вищої освіти, зокрема системи електронного документообігу), який засвідчив успішне виконання вимог контракту № ІІ-106 від 11 червня 2020 р., укладеного між ним та Міністерством освіти і науки України та його цільових показників.

В обговоренні звіту взяли участь делегати конференції, керівники структурних підрозділів університету, під час якого було прийнято ухвалу конференції трудового колективу університету, у якій визначено конкретні заходи з виконання цільових показників і контролю за повнотою та своєчасністю їх виконання під час засідань вченої ради університету, вчених рад факультетів, дорадчих органів університету в 2022 році.

З ініціативи ректора університету Сергія Копилова було прийнято рішення звернутися до Кам’янець-Подільської міської ради про відзначення 2022 року – роком Івана Огієнка з нагоди 140-річчя від дня народження як фундатора Кам’янець-Подільського Українського державного університету, правонаступником якого є Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Навчально-методичний центр
забезпечення якості освіти