Вебінар «Бойові» дії в інформаційному просторі: інфомедійна і цифрова грамотність» для освітян Дунаєвеччини

30 березня в межах співпраці із Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» спільно з головою ГО «Подільська освітня платформа» Оксаною Почапською, кандидатом наук із соціальних комунікацій, доцентом кафедри журналістики К-ПНУ, відбувся вебінар «Бойові» дії в інформаційному просторі: інфомедійна і цифрова грамотність».

В інформативній зустрічі участь взяли заступники директорів, педагоги-організатори, практичні психологи, учителі історії, інформатики, математики, філологи Дунаєвеччини, адже тематика щодо подання маніпулятивної інформації у кризовий період сьогодення стосується кожного свідомого громадянина. Як боротися із монстрами з екрану, уміти розпізнавати фейкові новини від справжніх, якому аналізу і критиці піддавати інформацію, як послабити вплив емоційного забарвлення на власну психіку, яка ж суть конспірологічних теорій та клікбейтів – ключові моменти сьогоднішньої онлайн-зустрічі. Не забуваймо, що маніпулюють населенням по-різному, б’ючи по больових точках, розмежовуючи конфліктну зону місцезнаходження і тилову, до якої належимо зараз ми. Інформацію потрібно споживати правильно і в умовах війни, і слід пам’ятати, що ти в силах змінити щось навіть у цілій країні, але потрібно почати із себе. Отож, розвиваємо критичне мислення, не довіряємо всім заголовкам, що трапляються на очі, перевіряємо джерела і підтримуємо якісні медіапроєкти. Комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» висловлює подяку Оксані Почапській за змістовну, насичену, продуктивну зустріч в контексті сьогоднішніх реалій.

Наталя Чумак, консультант Комунальної установи “Центр професійного розвитку педагогічних працівників”,

пресцентр К-ПНУ