Круглий стіл «Духовність: біблійний, суспільний і освітній контекст»

У ситуації війни важливо забезпечити міцний тил, передусім максимально консолідуючи суспільство, громаду навколо спільних цінностей, з-поміж яких найважливішими є духовні.

07 грудня в Університеті Огієнка відбувся круглий стіл «Духовність: біблійний, суспільний і освітній контекст» (до року Біблії, року Івана Огієнка,  ювілейного перекладу Біблії Іваном Огієнком) за участі Духовної Ради представників християнських церков і релігійних організацій м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільської міської ради та Кам’янець-Подільського національного університету Івана Огієнка.

Захід  проведено з метою спільного пошуку шляхів розв’язання складних проблем захисту й відбудови високодуховного громадянського суспільства (громади) в умовах сучасних викликів через осмислення тексту духовної книги – Біблії, також духовного потенціалу діяльності Івана Огієнка.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся Головуючий Духовної ради міста, єпископ РКЦ Леон Дубравський.

Тематичні напрями доповідей:

• Біблія, як основа духовно-морального Закону українського суспільства.
  • Роль і значення Святого Писання у різних сферах Державного та суспільного життя.
  • Практичне значення Слова Божого – Біблії у розв’язанні складних проблем захисту та відбудови високодуховного суспільства.
  • Іван Огієнко, православний митрополит та історик української церкви, міністр освіти і міністр ісповідань (віровизнань), головноуповноважений уряду УНР в Кам’янці-Подільському.
  • Духовність в освітній діяльності університету Івана Огієнка.
  • Духовний і культурний вплив Святого Писання на Україну в ХХІ сторіччі.

Також учасники заходу прийняли (підписали) спільну Резолюцію Круглого столу з акцентуванням уваги на духовно-матеріальному аспекті як фундаментальній підставі перемоги, відродження, стабільності, громадянської злагоди і процвітання.

Упродовж роботи  в холі головного корпусу К-ПНУ була виставка духовної літератури, творів мистецтва сакральної тематики.