Історія успіху випускника К-ПНУ

Історія успіху випускника К-ПНУ

Леся Горбняк-Юліна – випускниця природничо-економічного факультету, кандидат біологічних наук. Працює старшим науковим співробітником науково-дослідного відділу в Національному природному парку «Подільські Товтри».

Скільки ти б не жив, усе життя слід навчатись
(Сенека)

 

Що спонукало Вас обрати фах й стати студентом природничо-економічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

Я навчалася в простій 9-річній школі с. Гораївка, що на Кам’янеччині. Після її закінчення постав вибір: що робити далі, куди йти вчитись? Звісно, хотіла мати повну середню освіту, тому пішла навчатись у НВК (м. Кам’янець-Подільський). Саме там обрала хіміко-біологічний профіль, як то кажуть, душею. Любов до природи привила Вчитель з великої літери – Іванна Михайлівна Христофор. Біологія стала улюбленим предметом, а свої знання хотілось поглиблювати. Саме в 10 класі НВК познайомилась з Людмилою

 Григорівною Любінською, тоді завідувачем кафедри біології та методики її викладання КПНУ. На пропозицію займатись науковою роботою під її керівництвом погодилась без роздумів. Вибір теми був нелегкий. Людмила Григорівна, як знаний природолюб нашого краю, порадила дослідити рідкісний вид флори Поділля та України – сон великий. Незабаром наша спільна праця принесла результат – 1 місце на обласному конкурсі із захисту наукових робіт МАН. І вже тоді мій вибір вступити на природничий факультет був очевидним.

Які навички Ви здобули під час навчання в університеті?

Навчання на природничому факультеті було дуже цікавим. Крім багатогранної теорії я отримала практичні знання та навички. Наприклад, коли б я ще я препарувала жабу і таракана? Цікаво було на практиці жити в наметах у лісі! А посвята в студенти природничого факультету – то взагалі квест в прямому значенні слова! Мене зрозуміють лише студенти, які тут навчались.

Саме в студентські роки я знайшла справжніх друзів, з якими поріднилась й зараз спілкуюсь.

Окремо відзначу згуртованість студентів та викладачів факультету. Молодий колектив (тоді лише сформувався факультет) був дружньою однією родиною. Ми всі хотіли розвиватись, ставати кращими, ніж є. І я не виключення. Продовжувала свої наукові дослідження. Писала курсову, дипломну, згодом – магістерську роботу. І зрозуміла, що хочу ще! Вступила в аспірантуру К-ПНУ на рідний факультет. Все той же сон великий став для мене улюбленою квіткою та білетом у майбутнє. За цей короткий час я побувала у багатьох мальовничих куточках України, взяла участь у конференціях, знайшла багато друзів, з якими до сьогодні підтримую зв’язки.

У 2015 році я успішно захистила дисертацію на тему: Pulsatilla grandis Wender. в Україні (хорологія, еколого–ценотичні особливості, популяції та охорона) та отримала ступінь кандидата біологічних наук.

Щиро вдячна своєму багаторічному наставнику та керівнику, доктору біологічних наук, професору – Людмилі Григорівні Любінській.

Де зараз працюєте? Чи подобається робота?

Мала досвід викладання на відділенні  «Агрономія» в коледжі ПДАТУ. Зараз працюю за спеціальністю в науково-дослідному відділі Національного природного парку «Подільські Товтри».

Кар’єрний ріст розпочала з молодшого, далі – наукового, тепер – старшого наукового співробітника.  

Мої обов’язки: організація та здійснення наукових досліджень, вивчення природних процесів, забезпечення постійного спостереження за змінами екосистем, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та особливо цінних об’єктів Національного парку.

Робота дуже подобається. За часів навчання в університеті захоплювалась  викладачами з факультету. Тепер багато з них є моїми колегами, однодумцями та друзями. Ми тісно співпрацюємо. А оточення має значення. Робота успішна, якщо на життєвому шляху зустрічаються хороші люди! 

Надійну підтримку відчуваю від своїх батьків та сім’ї. Безмежно вдячна їм за все.

У чому секрет успіху? Які плани на майбутнє?

Секрет успіху в кожного різний. У мене ж – ніколи не зупинятись, вчитись, удосконалюватись. Були невдачі, було нелегко. Але все змінюється. Не втрачати надію на краще – це не лише про роботу, а й про Перемогу у наш час!

Багато планів змінила війна.

Дайте поради студентам університету та абітурієнтам КПНУ.

Слухайтесь свого внутрішнього голосу. Ніхто, крім вас, не знає, як і де краще, яку професію обрати. Якщо вже обрали спеціальність, то отримайте добрі знання. Будьте активними, йдіть вперед, поважайте викладачів. Це найкращий час, щоб знайти друзів, можливо створити сім’ю. Фортуна до вас повернеться! 

Які побажання alma mater?

Університет – це люди, які тут є. Насамперед, бажаю викладачам здоров’я, терпіння, хороших студентів та гідної оплати праці! Університету – бути місцем, де навчаються щасливі люди, куди хочеться повертатись! Україні – бути вільною!