Перші краєзнавчі читання в пам’ять професора Лева Баженова

2 червня 2023 р. у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перші краєзнавчі читання в память професора Лева Баженова». 8 листопада минулого року Лев Васильович Баженов, академік, доктор історичних наук, професор, професор кафедри всесвітньої історії, багаторічний керівник Центру дослідження історії Поділля нашого університету відійшов у вічність.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка виступив співорганізатором конференції.  Із вітальним словом виступили: президент ХКТЕІ, доктор історичних наук, професор, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Телячий; заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко; заступник голови НСКУ, доктор історичних наук, професор Руслана Маньковська; доктор педагогічних наук, професор, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура; доктор педагогічних наук, директор комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ігор Смагін (випускник історичного факультету нашого університету); дружина Лева Васильовича, доктор історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи К-ПНУ Стефанія Баженова та інші.

У межах проведення конференції відбулося нагородження переможців премії імені Володимира Ґериновича Хмельницької обласної ради за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Серед нагороджених – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Олександр Завальнюк.

Олександр Михайлович на пленарному засіданні виголосив одну із заглавних доповідей «Професор Лев Баженов (1946-2022) у вдячній пам’яті учених, колег, краєзнавців, випускників історичного факультету».

Із доповіддю виступив також доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України Анатолій Філінюк («Наукові та краєзнавчі горизонти і висоти професора Лева Баженова»).

За підсумками конференції буде видано збірник.

Олександр Комарніцький,
доктор історичних наук, професор,
заступник декана історичного факультету
з наукової роботи та міжнародних зв’язків