Відкритий Кубок ректора К-ПНУ з бадмінтону

В Університеті Огієнка започаткували відкритий Кубок ректора К-ПНУ з бадмінтону серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України.

Окрім Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, у змаганнях взяли участь 12 команд із таких ЗВО: Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Хмельницький національний університет, Відокремлений структурний підрозділ «Хмельницький політехнічний фаховий  коледж національного університету «Львівська Політехніка». Також до змагань долучились представники Федерації бадмінтону України та Обʼєднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки ЗСУ.

1 місце посіла команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, 2 місце – команда Відокремленого структурного підрозділу «Хмельницький політехнічний фаховий  коледж національного університету «Львівська Політехніка», 3 місце – збірна команда Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Федерації бадмінтону України!

Дякуємо учасникам змагань за те, що в такий складний час знайшли змогу долучитись до розвитку студентського спорту загалом та бадмінтону зокрема!

Все буде Україна !

Все буде бадмінтон !

Цікафі факти про бадмінтон:

Волан – найшвидший снаряд з усіх ігрових видів спорту. 493 км/год – саме такий офіційний рекорд, а середня швидкість волана при поєдинку професіоналів 300-350 км/год. При цьому вага волана становить лише 5 г.

• Бадмінтон – інтенсивний вид спорту і входить в трійку найважчих за фізичними навантаженнями ігрових видів спорту. Якщо підсумувати всі пересування спортсмена за гру, то він долає 6-10 км.

• Бадмінтон – другий вид спорту за популярністю в світі після футболу. У таких країнах як Данія, Індія, Великобританія, Китай, Малайзія, Японія, Корея, Індонезія, Сінгапур цей вид спорту надпопулярний.

• Початком сучасного бадмінтону прийнято вважати 1872 рік. Саме тоді герцог Бофорт привіз із Індії ракетки і м’яч з пір’ями у своє помістя Бадмінтон у Глостерширі, Англія (звідси і сучасна назва гри).

• Бадмінтон грають у наступних категоріях: індивідуальні змагання чоловіків та жінок, парні змагання чоловіків і жінок та змагання змішаних пар.

• Світові чемпіонати проводяться з 1977 р. кожні два роки.

• Бадмінтон є олімпійським видом спорту з 1992 року.

• В останні роки найсильнішими вважаються спортсмени з Данії, Китаю, Малайзії, Індонезії, Японії, Індії, Великобританії, Німеччини, Франції.

Юрій Юрчишин,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання,
тренер з бадмінтону