09 листопада 2023 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Психолого-педагогічний супровід дітей з інтелектуальними порушеннями в умовах спеціальної та інклюзивної освіти». До конференції долучилось 236 осіб із 19 областей України, учасники Із США та Ізраїлю, серед них: 19 докторів наук, 55 кандидатів наук, викладачі, аспіранти з 19 закладів вищої освіти, директори шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, директори і працівники інклюзивно-ресурсних центрів, педагоги, психологи, асистенти вчителів закладів дошкільної та середньої освіти, навчально-реабілітаційних центрів, представники департаментів освіти і громадських організацій.Організатори заходу: кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, кафедра спеціальної педагогіки Херсонського державного університету, кафедра спеціальної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, ГО Центр психологічної допомоги «Гармонія», Українська асоціація корекційних педагогів, Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради.

Конференція відбувалася на платформі Google Meet з прямою трансляцією на каналі YouTube.

Учасники взяли участь у пленарному засіданні, 5 секційних засіданнях, засіданні круглого столу з підведення підсумків роботи конференції.

Під час зустрічі обговорили наукові й практичні питання:

1. Особливості навчання дітей з інтелектуальними та складними порушеннями розвитку в закладах спеціальної та інклюзивної освіти в умовах воєнного стану.
  2. Технології корекційно-розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями раннього та дошкільного віку.
  3. Партнерська взаємодія з батьками дітей з ООП в закладах спеціальної та інклюзивної освіти.
  4. Психологічна та соціальна допомога дітям з ООП та їхнім родинам в умовах воєнного стану.
  5. Формування професійної компетентності фахівців з освіти дітей з ООП в умовах сучасного ЗВО.

Велика подяка ЗСУ за можливість проведення конференції та всім учасникам за активну участь!

Олена Чопік,
кандидат педагогічних наук, доцент