Міжнародна науково-практична конференція «Культурно-історичні виміри сучасної славістики»

23 листопада 2023 року в онлайновому форматі відбулась міжнародна науково-практична конференція «Культурно-історичні виміри сучасної славістики», організована Центром польської мови та культури (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), Торунським Інформатичним Технікумом (Торунь, Польща), Об’єднанням шкіл ім. К.К. Бачинського в Домброві Тарновскій (Домброва Тарновска, Польща) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича (Чернівці, Україна).

Із вітальним словом до учасників конференції звернулась декан факультету іноземної філології доцент Алла Хоптяр, яка подякувала присутнім за те, що у важкий воєнний час знайшли в собі сили й натхнення займатись науковими дослідженнями у галузі славістики, приєднались до роботи конференції. Польським колегам  Алла Олександрівна висловила подяку за всебічну підтримку українських науковців та українського народу загалом. Із програмою конференції можна ознайомитись за покликанням.

На пленарному засіданні учасники прослухали й обговорили доповіді:

1. «Десакралізація міфу матері-землі в сучасній літературі» (спікер – доктор філологічних наук, професор кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Семен Абрамович);
  2. «Działalność kulturotwórcza mediów polskojęzycznych w Ukrainie» (доктор гуманітарних наук, професор, директор Інституту Історії Жешувського університету Анджей Бонусяк);
  3. «Феномен цифрової літератури: нові можливості чи втрата сутності?» (кандидат філологічних наук, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Марія Чікарькова);
  4. «Nie taka poezja straszna, jak ją malują – sposoby na lirykę w nauczaniu języka polskiego jako obcego» (доктор гуманітарних наук, вчитель польської мови та культури, вихователь, Торунський Інформатичний Ліцей (Польща) Алєксандра Столярчик).

Секційні засідання були присвячені такій проблематиці:

• «Слов’янські мови у полікультурному просторі України» (керівник секції – кандидат філологічних наук, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Наталія Стахнюк);
  • «Традиційні та інноваційні підходи у методиці навчання слов’янських мов і літератур» (керівник секції – вчитель англійської та польської мов Кам’янець-Подільської гімназії № 4, Довжоцького ліцею Христина Бура);
  • «Проблеми сучасного, історичного, порівняльного мовознавства» (керівник секції – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Наталія Дворніцька);
  • «Національні, культурні та історичні вектори сучасного лінгвістичного простору» (керівник секції – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Тетяна Білоусова).

Дякуємо всім за організацію, плідну роботу конференції та позитивні емоції!

Центр польської мови та культури К-ПНУ